Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Antyterroryści na bocznicy [GALERIA]

Data publikacji: 2018-03-18 06:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Antyterroryści na bocznicy
Fot. policja  

Policjanci z zachodniopomorskiego SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) brali udział w ćwiczeniach doskonalących umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych. Działania odbywały się na bocznicy kolejowej w Szczecinie - Porcie Centralnym. Uczestniczyli w nich także funkcjonariusze SPAP z Gdańska i Poznania.

Podczas ćwiczeń policjanci doskonalili umiejętności praktycznego działania w sytuacji kryzysowej. Zadaniem ich uczestników była neutralizacja zagrożenia o charakterze terrorystycznym - uzbrojonych napastników, którzy pojawili się w pociągu. Wykorzystano do tego wyłączony z użytkowania wagon kolejowy.

Podczas szkolenia zwrócono szczególną uwagę na udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci ćwiczyli ewakuację rannych z miejsca zagrożenia do strefy bezpiecznej oraz współdziałanie ze służbami ratunkowymi przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w tego rodzaju sytuacji.

Ćwiczenia były prowadzone przy wsparciu Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie. 

(mag)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo SPAP i cwiczyc dalej...
2018-03-18 20:53:59
MASAKRA... to dopiero "ewentualnie bedzie miala miejsce" jak IS-lamscy nachodzcy z Afryki czy Azji przedostana sie do Polski i cos podobnego naprawde przygotuja...!!
Masakra ?
2018-03-18 11:06:34
"Policjanci z zachodniopomorskiego SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) brali udział w ćwiczeniach doskonalących umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych. Działania odbywały się na bocznicy kolejowej w Szczecinie - Porcie Centralnym", czyli w tym samym miejscu w którym nagrywano program Superwizjer z jednym z antyterrystów ze Szczecina. Na zdjęciach było widać łuski po ćwiczeniach z ostrą amunicją. Czy i tym razem walili z ostrej amunicji w miejscu do tego nie przewidzianym ?!
ciekaff
2018-03-18 08:44:51
Bocznica Szczecin Port-Centralny to chyba jedyne miejsce w Szczecinie gdzie leży jeszcze śnieg !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA