niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Antyterroryści na bocznicy

Antyterroryści na bocznicy [GALERIA]

Antyterroryści na bocznicy
Data publikacji: 2018-03-18 06:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 7575 318713

Policjanci z zachodniopomorskiego SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) brali udział w ćwiczeniach doskonalących umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych. Działania odbywały się na bocznicy kolejowej w Szczecinie - Porcie Centralnym. Uczestniczyli w nich także funkcjonariusze SPAP z Gdańska i Poznania.

Podczas ćwiczeń policjanci doskonalili umiejętności praktycznego działania w sytuacji kryzysowej. Zadaniem ich uczestników była neutralizacja zagrożenia o charakterze terrorystycznym - uzbrojonych napastników, którzy pojawili się w pociągu. Wykorzystano do tego wyłączony z użytkowania wagon kolejowy.

Podczas szkolenia zwrócono szczególną uwagę na udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci ćwiczyli ewakuację rannych z miejsca zagrożenia do strefy bezpiecznej oraz współdziałanie ze służbami ratunkowymi przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w tego rodzaju sytuacji.

Ćwiczenia były prowadzone przy wsparciu Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie. 

(mag)

Fot. policja

Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy Antyterroryści na bocznicy

Komentarze

Brawo SPAP i cwiczyc dalej...
MASAKRA... to dopiero "ewentualnie bedzie miala miejsce" jak IS-lamscy nachodzcy z Afryki czy Azji przedostana sie do Polski i cos podobnego naprawde przygotuja...!!
2018-03-18 20:53:59
Masakra ?
"Policjanci z zachodniopomorskiego SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) brali udział w ćwiczeniach doskonalących umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych. Działania odbywały się na bocznicy kolejowej w Szczecinie - Porcie Centralnym", czyli w tym samym miejscu w którym nagrywano program Superwizjer z jednym z antyterrystów ze Szczecina. Na zdjęciach było widać łuski po ćwiczeniach z ostrą amunicją. Czy i tym razem walili z ostrej amunicji w miejscu do tego nie przewidzianym ?!
2018-03-18 11:06:34
ciekaff
Bocznica Szczecin Port-Centralny to chyba jedyne miejsce w Szczecinie gdzie leży jeszcze śnieg !!
2018-03-18 08:44:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy