niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu

Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu

Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu
Data publikacji: 2015-10-15 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1794 28719

Młode małżeństwo i ich 7-letnie dziecko z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewieziono do stargardzkiego szpitala na obserwację. Strażacy kolejny raz apelują o ostrożność i podpowiadają, aby zainstalować w domu czujki dymu i tlenku węgla.

Do zatrucia czadem doszło w czwartek ok. g. 8 w jednym z mieszkań na parterze bloku przy ul. Dworcowej w Stargardzie. Strażacy znaleźli się na miejscu, gdy ratownicy medyczni udzielali już pomocy 3-osobowej rodzinie, która bardzo źle się poczuła. Jak wyjaśnia st. kpt. Sławomir Łagonda, strażacy przy pomocy urządzenia pomiarowego stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniach, ale ze względu na otwarte już od jakiegoś czasu okno, jego stężenie nie wykazywało większego zagrożenia.

Podwyższony poziom tlenku węgla stwierdzono wcześniej w łazience, w której zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Urządzenie od razu wyłączono oraz zakręcono do niego dopływ gazu. Czad, który przewędrował prawdopodobnie przez kratki wentylacyjne, ulatniał się za to jeszcze w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Strażacy dokładnie przewietrzyli więc wszystkie pomieszczenia również w tym lokalu oraz na klatce schodowej. Powtórny pomiar nie wykazał już żadnego zagrożenia.

Strażacy alarmują, że w statystykach zatrucie czadem zajmuje trzecie miejsce, po zatruciach lekami i alkoholem. Dlatego warto w domu zainstalować czujki dymu i tlenku węgla. Powinny się one znaleźć w pokojach z kominkiem lub piecem kaflowym, w pomieszczeniach z kuchenkami gazowymi, w łazienkach z gazowymi podgrzewaczami wody, w kotłowniach, garażach i warsztatach. ©℗

(gra)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie