niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu

Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu

Zatrucie czadem. Rodzina w szpitalu
Data publikacji: 2015-10-15 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1943 28719

Młode małżeństwo i ich 7-letnie dziecko z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewieziono do stargardzkiego szpitala na obserwację. Strażacy kolejny raz apelują o ostrożność i podpowiadają, aby zainstalować w domu czujki dymu i tlenku węgla.

Do zatrucia czadem doszło w czwartek ok. g. 8 w jednym z mieszkań na parterze bloku przy ul. Dworcowej w Stargardzie. Strażacy znaleźli się na miejscu, gdy ratownicy medyczni udzielali już pomocy 3-osobowej rodzinie, która bardzo źle się poczuła. Jak wyjaśnia st. kpt. Sławomir Łagonda, strażacy przy pomocy urządzenia pomiarowego stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniach, ale ze względu na otwarte już od jakiegoś czasu okno, jego stężenie nie wykazywało większego zagrożenia.

Podwyższony poziom tlenku węgla stwierdzono wcześniej w łazience, w której zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Urządzenie od razu wyłączono oraz zakręcono do niego dopływ gazu. Czad, który przewędrował prawdopodobnie przez kratki wentylacyjne, ulatniał się za to jeszcze w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Strażacy dokładnie przewietrzyli więc wszystkie pomieszczenia również w tym lokalu oraz na klatce schodowej. Powtórny pomiar nie wykazał już żadnego zagrożenia.

Strażacy alarmują, że w statystykach zatrucie czadem zajmuje trzecie miejsce, po zatruciach lekami i alkoholem. Dlatego warto w domu zainstalować czujki dymu i tlenku węgla. Powinny się one znaleźć w pokojach z kominkiem lub piecem kaflowym, w pomieszczeniach z kuchenkami gazowymi, w łazienkach z gazowymi podgrzewaczami wody, w kotłowniach, garażach i warsztatach. ©℗

(gra)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie