Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zasłabł za kierownicą. Uratował go policjant

Data publikacji: 06 maja 2016 r. 09:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Zasłabł za kierownicą. Uratował go policjant
 

O dużym szczęściu może mówić 50-letni kierowca z Wałcza. Mężczyzna źle się poczuł za kierownicą. Na pomoc w porę pospieszył policjant, który patrolował okolicę.

Policjant pełnił służbę w centrum Wałcza wspólnie ze strażnikiem miejskim. Przejeżdżając ulicą Nowomiejską, funkcjonariusz zwrócił uwagę na samochód osobowy, którego kierowca dziwnie się zachowuje. Prowadzący auto marki Renault Kangoo raz wyjeżdżał z parkingu, to znowu wracał. Mundurowi zauważyli, że mężczyzna raz po raz opuszcza głowę na kierownicę. Postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy.

– Mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która przetransportowała mieszkańca Wałcza do szpitala – relacjonuje sierż. szt. Beata Budzyń z wałeckiej policji.

Policja apeluje, by nie lekceważyć złego samopoczucia za kierownicą. Trzeba rozważyć, czy w takiej sytuacji nie warto się zatrzymać i poprosić o pomoc przechodniów lub, jeśli to możliwe, samemu ją wezwać. Nie powinniśmy prowadzić samochodu również, kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ nawet na 30 procent wypadków śmiertelnych.

(żan)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A moze... jest morzem...
2016-05-06 11:18:54
Wielu kierowcow zle sie czujac, siada mimo wszystko za kierownica, wychodzac z zalozenia ze: a moze i tym razem jeszcze sie uda...? A w takich momentach: morze jest najczesciej bardzo glebokie i bardzo szerokie !!
Idą upały
2016-05-06 10:47:30
Warto również pamiętać, że nagłe wejście do nagrzanego wnętrza samochodu jest równoznaczne z ogromną różnicą temperatur. Uderzająca fala gorąca, skumulowanego wewnątrz pojazdu, może znacząco przyczynić się do chwilowego wzrostu ciśnienia krwi, czy dysfunkcji całego układu krążenia. Warto otworzyć drzwi z dwóch stron, gdyż w nowszych samochodach otwarcie elektrycznie sterowanych szyb wiąże się z włożeniem kluczyka do stacyjki, czyli schylenia się do wnętrza pojazdu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA