wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zasłabł za kierownicą. Uratował go policjant

Zasłabł za kierownicą. Uratował go policjant

Zasłabł za kierownicą. Uratował go policjant
Data publikacji: 2016-05-06 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2071 132476

O dużym szczęściu może mówić 50-letni kierowca z Wałcza. Mężczyzna źle się poczuł za kierownicą. Na pomoc w porę pospieszył policjant, który patrolował okolicę.

Policjant pełnił służbę w centrum Wałcza wspólnie ze strażnikiem miejskim. Przejeżdżając ulicą Nowomiejską, funkcjonariusz zwrócił uwagę na samochód osobowy, którego kierowca dziwnie się zachowuje. Prowadzący auto marki Renault Kangoo raz wyjeżdżał z parkingu, to znowu wracał. Mundurowi zauważyli, że mężczyzna raz po raz opuszcza głowę na kierownicę. Postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy.

– Mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która przetransportowała mieszkańca Wałcza do szpitala – relacjonuje sierż. szt. Beata Budzyń z wałeckiej policji.

Policja apeluje, by nie lekceważyć złego samopoczucia za kierownicą. Trzeba rozważyć, czy w takiej sytuacji nie warto się zatrzymać i poprosić o pomoc przechodniów lub, jeśli to możliwe, samemu ją wezwać. Nie powinniśmy prowadzić samochodu również, kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ nawet na 30 procent wypadków śmiertelnych.

(żan)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

A moze... jest morzem...
Wielu kierowcow zle sie czujac, siada mimo wszystko za kierownica, wychodzac z zalozenia ze: a moze i tym razem jeszcze sie uda...? A w takich momentach: morze jest najczesciej bardzo glebokie i bardzo szerokie !!
2016-05-06 11:18:54
Idą upały
Warto również pamiętać, że nagłe wejście do nagrzanego wnętrza samochodu jest równoznaczne z ogromną różnicą temperatur. Uderzająca fala gorąca, skumulowanego wewnątrz pojazdu, może znacząco przyczynić się do chwilowego wzrostu ciśnienia krwi, czy dysfunkcji całego układu krążenia. Warto otworzyć drzwi z dwóch stron, gdyż w nowszych samochodach otwarcie elektrycznie sterowanych szyb wiąże się z włożeniem kluczyka do stacyjki, czyli schylenia się do wnętrza pojazdu.
2016-05-06 10:47:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie