wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kierowca zasłabł za kierownicą

Kierowca zasłabł za kierownicą

Kierowca zasłabł za kierownicą
Data publikacji: 2016-05-06 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 666 132475

Dziwnie zachowujący się kierowca zwrócił uwagę policjanta pełniącego służbę ze strażnikiem miejskim. Okazało się, że zachowanie to spowodowane było złym samopoczuciem.

– Patrol pełniący służbę w centrum Wałcza, przejeżdżając ulicą Nowomiejską, zauważył samochód osobowy, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Prowadzący pojazd 50-latek raz wyjeżdżał z pobliskiego parkingu, to znowu wracał. Kiedy mundurowi przejeżdżali obok auta zauważyli, że kierowca opuszcza raz po raz głowę na kierownicę. Postanowili sprawdzić czy kierujący nie potrzebuje on pomocy. - informuje sierż. szt. Beata Budzyń. – Okazało się, że 50-letni kierowca źle się poczuł, uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast na miejsce wezwali karetę pogotowia, która przetransportowała mieszkańca Wałcza do szpitala.

Policja ostrzega: złe samopoczucie czy zmęczenie za kierownicą może mieć bardzo poważne skutki i stanowić zagrożenia zarówno dla kierującego jak i innych użytkowników drogi. W przypadku zasłabnięcia należy zaprzestać kontynuowania dalszej jazdy. Poprosić o pomoc przechodniów lub jeśli to możliwe samemu wezwać pomoc.

Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na 30 procent wypadków śmiertelnych. (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie