Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Zasiłek opiekuńczy przedłużony

Data publikacji: 2021-02-01 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-01 15:14
Zasiłek opiekuńczy przedłużony
Fot. Ryszard PAKIESER  

Po raz kolejny został przedłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Rodzice skorzystają z niego do 14 lutego. Opublikowano rozporządzenie, które po raz kolejny wydłuża okres pobierania tego świadczenia.

- Zasady wypłaty zasiłku nie zmieniły się - przypomina Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. - Świadczenie przysługuje, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa dziecka jest zamknięta z powodu Covid-19 lub gdy działa ona w ograniczonym zakresie i przez to nie zapewnia dziecku opieki. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można otrzymać na opiekę nad dzieckiem do ukończenia przez nie ośmiu lat i nad starszym dzieckiem, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie przysługuje, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, na przykład. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic-przedsiębiorca składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS).

(gan)

Komentarze

Figo
2021-02-03 07:40:41
Z zusu to kazdy powinien dostawać piniondze min 1000 na osobę co miesiąc za to że się jedt. No i inne dodatki np. Dodatek papierosowy, alkoholowy. Wogole to powinno być wszystko za darmo i tylko głupi powinni pracować

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ