Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Zarzuty ws. ataku nożem w Stargardzie

Data publikacji: 2019-11-05 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06 12:33
Zarzuty ws. ataku nożem w Stargardzie
 

Trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał 18-latek, który w czwartek zaatakował nożem dwie osoby w Stargardzie. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Osiemnastolatek został przesłuchany w charakterze podejrzanego, usłyszał trzy zarzuty, w tym dwa związane z usiłowaniem zabójstwa w zamiarze ewentualnym – poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

W czwartek późnym wieczorem w okolicy galerii Starówka w Stargardzie pobici zostali dwaj mężczyźni - w wieku 25 lat i 26 lat. Jeden ze sprawców użył noża, powodując obrażenia u pokrzywdzonych; trafili oni do szpitala. W sobotę zatrzymano dwie z trzech podejrzewanych o napaść osób – 15- i 17-latka.

Siedemnastolatek usłyszał w niedzielę zarzut pobicia. Sąd zdecydował, że będzie miał dozór policyjny, mimo że prokurator wnioskował o areszt dla niego. Piętnastolatek jeszcze w sobotę został zwolniony, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Trzeciego z napastników, 18-latka, policjanci zatrzymali w poniedziałek w mieszkaniu w Stargardzie.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna trzymanym w ręku nożem ugodził dwóch mężczyzn i zranił ich, powodując obrażenia. Usłyszał zarzuty usiłowania popełnienia zbrodni zabójstwa. "Trzeci zarzut dotyczy bezprawnego wpływania na świadka" – powiedziała prok. Biranowska-Sochalska.

Mężczyzna złożył we wtorek wyjaśnienia, ale prokuratura nie informuje o ich treści. Prokurator planuje skierować do sądu w Stargardzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Osiemnastolatkowi grozi więzienie na nie krócej niż 8 lat, 25 lat lub nawet dożywocie.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ