niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty dla samorządowców z Rewala

Zarzuty dla samorządowców z Rewala

Zarzuty dla samorządowców z Rewala
Data publikacji: 2017-10-02 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1425 294756

Były wójt gminy Rewal,  odwołany w ostatni czwartek przez premier Beatę Szydło i były skarbnik gminy usłyszeli zarzuty dotyczące niegospodarności i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach - ponad 8 milionów złotych. 

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za realizację zadań własnych gminy Rewal. 

- Ustalenia CBA wskazują, że na skutek niegospodarności, gminie została wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach przekraczająca kwotę 8 mln złotych. Zgromadzony dotąd w śledztwie materiał dowodowy dał  podstawę do przedstawienia zarzutów wójtowi gminy Rewal Robertowi S. związanymi z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków w zakresie gospodarki finansowej gminy Rewal. Byłemu skarbnikowi Urzędu Gminy Rewal Sewerynowi B. przedstawiono zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie 40 tys. i 20 tys. zł, dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu wobec byłego skarbnika. Wójt został także wtedy, w czerwcu 2017 roku,  zawieszony w czynnościach służbowych. Śledztwo CBA nadal trwa.

(dar)
 
 

Komentarze

do poprzednika
Rewal jest cały toksyczny. Gmina Gryfice to same patologiczne układy, a Rewal jest ich wizytówką. Wójt nie ma zarzutów "kradzieży", tylko "sprzeniewierzenia" i "niegospodarności". Nie przesadził z inwestycjami, tylko ignorując zalecenia brał chwilówki na finansowanie inwestycji. Oprocentowanie zjadło Gminę, bo Wójt się zwyczajnie nie zna. Pieniądze są w drogach, chodnikach, kolejce itp. itd. i będą je musieli skądś wyjąć. Następne lata to będzie tragedia i tacy jak ty będą zganiać sytuację na swoich przeciwników politycznych. Gmina Rewal próbowała od przedsiębiorców i mieszkańców odzyskać pieniądze na różne sposoby (np. próbując zrzucić na nich koszta remontu dróg, gdzie nie mają takiego prawa) i nie udało się. Wystarczyło zacząć od wzięcia normalnego kredytu, a nie Providenta.
2017-10-03 13:33:25
Do polandebiland
Wójt nie ukradł tych pieniędzy. Zostały one zainwestowane w inwestycje w gminie. Pewnie dług to w większości wkład w inwestycje dofinansowane z UE. Można mu jedynie zarzucić, że przesadził z inwestycjami. Może pójdzie siedzieć ale te pięniądze są w nowych drogach, chodnikach, kolejce wąskotorowej itp. itd.
2017-10-03 10:04:37
Zmienic i nazwe
Widac wiec... ze Samo-Rzadcy Nie moga Sami Rzadzic - bo wtedy za Duzo "machlojkuja i kombinuja"... ??
2017-10-02 20:26:55
k
A to ciekawe . Dlaczego nikt tego nie bada / a przecież raka można wyleczyć ! / ? Wójt za dużo chciał zrobić dla swojej gminy i przesadził ? A co na to mieszkańcy takich gmin - mają wszystko w ... / nie interesują się / .Czy im wsieją GMO , czy wybrukują ulicę , czy ich wysiedlą , czy zadłużą , czy wywiozą , czy wsiedlą śniadych imigrantów o nieustalonej tożsamości , czy to Polska , czy protektorat ue -wsio rawno . Polsko żyjesz ? /gdzie w Berlinie , Oslo , Londynie ?/ Gdzie jest ten Rewal , koło Gryfic ?
2017-10-02 16:09:06
polandebiland
Zamienie 8 baniek na 40 kola i smigam dalej. Kabaret
2017-10-02 15:20:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy