Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Przeszło 20 osób zginęło przy próbie ucieczki z więzienia

Data publikacji: 11 kwietnia 2018 r. 18:05
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
Przeszło 20 osób zginęło przy próbie ucieczki z więzienia
Policjanci podczas akcji Fot. EPA/CLAUDIO PINHEIRO  

Co najmniej 21 osób poniosło śmierć przy próbie masowej ucieczki z więzienia Santa Izabel w pobliżu miasta Belem, w położonym na północy Brazylii stanie Para - poinformował we wtorek stanowy Sekretariat ds. Bezpieczeństwa Publicznego.

Jak podano, przy próbie ucieczki pomagały więźniom osoby z zewnątrz, które użyły materiałów wybuchowych i broni palnej. Niektórzy z więźniów również byli uzbrojeni. Materiałów wybuchowych użyto do zniszczenia fragmentu muru okalającego więzienie. Osadzeni wydostali się na zewnątrz jednak wkrótce zostali otoczeni przez specjalne oddziały policji, które otworzyły ogień. Sytuacja została opanowana.

Wśród ofiar śmiertelnych 20 to więźniowie, lub pomagające im osoby z zewnątrz. Zginął też jeden strażnik. Pięciu innych strażników zostało rannych, w tym jeden ciężko.

Brazylia jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie. Rocznie popełnia się tam ok. 60 tys. zabójstw, w tym wiele w więzieniach. Często dochodzi w nich do krwawych aktów przemocy i rozruchów, w tym ucieczek i buntów. Są to przeważnie rezultaty przeludnienia lub porachunków przestępczych gangów. 

(pap)

Fot. EPA/CLAUDIO PINHEIRO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cos za cos
2018-04-11 19:47:44
No i poziom... czyli IQ ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA