Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zarobić na rozrywce

Data publikacji: 2016-08-29 21:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Zarobić na rozrywce
 
Gdzie się bawić? Niedługo ze znalezieniem odpowiedzi na to pytanie będzie spory problem. I nie dlatego, że miejsc do rodzinnego wypoczynku zabraknie, ale dlatego, że ich wybór będzie tak duży, iż trudno będzie się na któreś z nich zdecydować.

Kilkanaście lat temu przebojem niedzielnych wyjazdów były hipermarkety. Później pojawiły się galerie handlowe. Prawdziwą rozrywkę zaczęły oferować parki wodne. Weekendowe wyjazdy do odległych nawet o kilkaset kilometrów miejsc tego typu stały się swojego rodzaju modą. Dziś mniejszych basenów jest już tak dużo, że wyprawa do dużego kompleksu, w którym przy okazji zostawia się niemałe pieniądze, przestaje być trendy.Przedsiębiorcy obserwujący rynek zapotrzebowań na doraźny rodzinny wypoczynek zaczęli inwestować w parki rozrywki.

W Malechowie położonym na terenie gminy Ustronie Morskie powstaje Sky Park. Kilkanaście dni temu zakończono wznoszenie 50-metrowej wieży, która będzie stanowiła jego główną atrakcję. Na jej szczycie, na wysokości 68 m n.p.m. działać będą dwie restauracje. Z ich okien rozpościerać się będzie widok na okolice oraz na Bałtyk. Przez wysokiej klasy lunety – zamontowane tam na stałe – podziwiać będzie można nawet odległy o 50 mil morskich Bornholm. Na wieżę turystów będą wwozić przeszklone windy, a jedna z jej podpór stanie się ścianą wspinaczkową, na której rozgrywane będą międzynarodowe zawody. To pomysł szczecińskiego biznesmena Janusza Ciaputy, który postanowił na jego realizację przeznaczyć 25 mln zł.

Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej, w miejscowości Pyszka, ruszyła budowa innego centrum rodzinnej rozrywki - Fun Parku Pomerania, który wznoszony jest przez przedsiębiorcę Marka Różewskiego. Rozpoczęła się już budowa głównej jego hali. Na 3 tys. mkw. zmieszczą się place zabaw i restauracja. Wokół obiektu także nie zabraknie atrakcji. Dinozaury, wielki staw, park linowy i wioska wikingów to tylko niektóre z nich.

Na edukacyjną rozrywkę stawia także gmina Karlino. Od kilku lat pracuje nad projektem wybudowania na skraju miasta Centrum Nauki i Techniki ENERGIA. Naturalnej wielkości figury dinozaurów, prawdziwa wieża wiertnicza, inscenizacja przypominająca wielką niekontrolowaną erupcję ropy naftowej, do jakiej doszło tu w 1980 roku – to tylko niektóre z elementów samorządowego projektu, którego partnerami jest Politechnika Koszalińska oraz Państwowy Instytut Geologiczny. Kiedy powstanie na razie nie wiadomo. Wszystko zależy oczywiście od pieniędzy. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 30 sierpnia 2016 r.

Na zdjęciu: wieża Sky Parku w Malechowie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA