wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dla bezpieczeństwa - inwestycja w plenerze

Dla bezpieczeństwa - inwestycja w plenerze

Dla bezpieczeństwa - inwestycja w plenerze
Data publikacji: 2016-08-06 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1401 147189

Trzeba poprowadzić ponad 4 km kabli i postawić blisko 120 lamp, aby trasy spacerowe i rowerowe wokół Arkonki i Goplany były bardziej bezpieczne dla osób korzystających z uroków parków krajobrazowych oraz lasów miejskich w tym rejonie Szczecina. Realizacja inwestycji właśnie się rozpoczęła. 

To jedne z najchętniej odwiedzanych tras turystycznych i miejsc rekreacyjnych lewobrzeża. Na trasie od Jasnych Błoni i parku Kasprowicza po Głębokie oraz Dolinę Siedmiu Młynów. Jakiej centralnym punktem jest najnowocześniejsze i w sezonie najbardziej oblegane kąpielisko - Arkonka.

Aby dojście do niego - od strony al. Wojska Polskiego - było bezpieczniejsze, podobnie jak korzystanie z pobliskich traktów tonących w zielonej gęstwinie, postanowili zainwestować sami szczecinianie: oddając 4,5 tysiąca głosów na jeden z projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Arkonka i Goplana - oświetlenie i oznaczenie ścieżki turystyczno - rekreacyjnej wraz z ustawieniem ławek”. 

Koszt inwestycji to około 640 tysięcy złotych. Jest prowadzona w formule zaprojektuj-wybuduj przez firmę Rosiek i Sobczyński, jaka wygrała przetarg (styczeń br.) na realizację tego zadania.

- Przybędzie 116 lamp. Dodatkowo, przy szlaku, przybędą elementy małej architektury. Ustawione zostaną ławki, tablice informacyjne oraz też słupki dla biegaczy, które będą wskazywały odległości pokonanego dystansu - zapowiada Zakład Usług Komunalnych, w którego pieczy jest ta inwestycja, podobnie jak wcześniej przebudowa m.in. basenów Arkonki. - Po przygotowaniu niezbędnej dokumentacji fachowcy weszli na plac budowy. Prace potrwają do końca września.
* * * 
Co znaczy, że przez cały sezon w rejonie Arkonki i Goplany, aż po al. Wojska Polskiego, będzie funkcjonował... otwarty plac budowy. Oby jak najmniej uciążliwy dla osób, które właśnie w parkowym i leśnym zaciszu szukają odpoczynku od śródmiejskiego zgiełku: hałasu i pyłów.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: szczecińska Goplana.

 

Komentarze

Dziubako
Uff ....już myślałem, że jak lasy miejskie to inwestycję będzie prowadził Kowal. A jak Kowal prowadzi coś to wiadomo. Klej w łapach.
2016-08-06 21:20:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy