Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dla bezpieczeństwa - inwestycja w plenerze

Data publikacji: 06 sierpnia 2016 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Dla bezpieczeństwa - inwestycja w plenerze
 

Trzeba poprowadzić ponad 4 km kabli i postawić blisko 120 lamp, aby trasy spacerowe i rowerowe wokół Arkonki i Goplany były bardziej bezpieczne dla osób korzystających z uroków parków krajobrazowych oraz lasów miejskich w tym rejonie Szczecina. Realizacja inwestycji właśnie się rozpoczęła. 

To jedne z najchętniej odwiedzanych tras turystycznych i miejsc rekreacyjnych lewobrzeża. Na trasie od Jasnych Błoni i parku Kasprowicza po Głębokie oraz Dolinę Siedmiu Młynów. Jakiej centralnym punktem jest najnowocześniejsze i w sezonie najbardziej oblegane kąpielisko - Arkonka.

Aby dojście do niego - od strony al. Wojska Polskiego - było bezpieczniejsze, podobnie jak korzystanie z pobliskich traktów tonących w zielonej gęstwinie, postanowili zainwestować sami szczecinianie: oddając 4,5 tysiąca głosów na jeden z projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Arkonka i Goplana - oświetlenie i oznaczenie ścieżki turystyczno - rekreacyjnej wraz z ustawieniem ławek”. 

Koszt inwestycji to około 640 tysięcy złotych. Jest prowadzona w formule zaprojektuj-wybuduj przez firmę Rosiek i Sobczyński, jaka wygrała przetarg (styczeń br.) na realizację tego zadania.

- Przybędzie 116 lamp. Dodatkowo, przy szlaku, przybędą elementy małej architektury. Ustawione zostaną ławki, tablice informacyjne oraz też słupki dla biegaczy, które będą wskazywały odległości pokonanego dystansu - zapowiada Zakład Usług Komunalnych, w którego pieczy jest ta inwestycja, podobnie jak wcześniej przebudowa m.in. basenów Arkonki. - Po przygotowaniu niezbędnej dokumentacji fachowcy weszli na plac budowy. Prace potrwają do końca września.
* * * 
Co znaczy, że przez cały sezon w rejonie Arkonki i Goplany, aż po al. Wojska Polskiego, będzie funkcjonował... otwarty plac budowy. Oby jak najmniej uciążliwy dla osób, które właśnie w parkowym i leśnym zaciszu szukają odpoczynku od śródmiejskiego zgiełku: hałasu i pyłów.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: szczecińska Goplana.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziubako
2016-08-06 21:20:14
Uff ....już myślałem, że jak lasy miejskie to inwestycję będzie prowadził Kowal. A jak Kowal prowadzi coś to wiadomo. Klej w łapach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA