Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Centrum dystrybucji za 200 mln euro

Data publikacji: 17 sierpnia 2016 r. 08:46
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Centrum dystrybucji za 200 mln euro
 

CZY Zalando, firma specjalizująca się w e-handlu zbuduje w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie swoje centrum dystrybucyjne? Twierdzącą odpowiedź na to pytanie sugerują już fakty dokonane. Specjalizująca się w realizacji inwestycji w logistykę firma deweloperska Goodman zakupiła w Gardnie około 20 ha terenów inwestycyjnych. Dokładnie tyle, ile potrzebuje Zalando. Na razie jednak władze gminy Gryfino nie potwierdzają informacji o planach budowy centrum.

Centrum dystrybucji odzieży i obuwia ma kosztować około 200 mln euro. Obsługiwać miałoby nie tylko Polskę, ale także Skandynawię. Pracę znaleźć by tam mogło - jak wynika z nieoficjalnych informacji - nawet kilka tysięcy osób.

Tomasz Miler, z-ca burmistrza Gryfina powiedział nam, że informacji o tym, że decyzja dotycząca lokalizacji inwestycji w Gardnie już zapadła, potwierdzić nie może. Przyznał jednak, że gmina Gryfino przyjęłaby ją z wielką radością.

Już wcześniej jednak władze gminy informowały, że negocjują „plany realizacji bardzo dużej inwestycji w Parku Regionalnym Gryfino". Najprawdopodobniej chodziło właśnie o przedsięwzięcie Zalando. Gdyby doszło do jego realizacji, byłaby to jedna z większych inwestycji w obiekty logistyczne w Polsce.

W ciągu ostatnich miesięcy swoje inwestycje w Gardnie zapowiedziała grecka firma Megaplast oraz holenderski High Tech Mechatronics, specjalizujący się w produkcji maszyn przemysłowych.

Dotychczas udało się  sprzedać 36 ha terenów inwestycyjnych spośród 52 ha wchodzących w skład podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w parku przemysłowym w Gardnie. ©℗

(r.c.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zs
2016-08-17 09:13:10
Zapłon newsa o tydzien za pozno :) oby tylko nie było że "zabiorom:.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA