wtorek, 18 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zaremba oskarża byłego ministra

Zaremba oskarża byłego ministra

Zaremba oskarża byłego ministra
Data publikacji: 2016-05-09 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:04
Wywietleń: 1798 132889

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL i jego zastępcę oraz prezesa ARP złożył do prokuratora generalnego szczeciński poseł PiS, Krzysztof Zaremba. Dotyczy ono wydzierżawienia terenów stoczniowych spółce Kraftport.

Jak informowaliśmy, w lipcu 2011 r. zawarta została umowa dzierżawy pomiędzy katowickim Towarzystwem Finansowym "Silesia" (spółka Skarbu Państwa) a spółką "Kraftport" w Katowicach. Przedmiotem była dzierżawa terenów na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowej, którymi dysponowała "Silesia", na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia.

Kuriozalne w tej sprawie jest to, że Kraftport, który zapowiadał budowę statków, miał kapitał zakładowy w wysokości zaledwie 5 tys. zł. Jedynym jego właścicielem był przedsiębiorca zajmujący się docieplaniem budynków. Była to spółka utworzona niedawno, bez doświadczenia na rynku.

Według K. Zaremby wysocy urzędnicy - Aleksander Grad (minister Skarbu Państwa, Wojciech Dąbrowski (prezes Agencji Rozwoju Przemysłu), Zdzisław Gawlik (wiceminister SP), narazili Skarb Państwa "na znaczną szkodę poprzez brak kontroli nad umową". A taka kontrola powinna być przeprowadzona "z uwagi na rażąco niekorzystne warunki" porozumienia.

(kl)

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" oraz e-wydaniu z 10 maja 2016 r.

fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Yogi
Oj Zaremba, dziadek w grobie się przewraca !
2016-05-13 17:42:20
Klocek
Jak moze próbuje zaistnieć.Tyle wrzasku PiSowskiego o przekrętach poprzedniej ekipy a mineło już pół roku i nie wytoczono nikomu zadnego procesu o przekrety. Jedynie coś prywatnie usiłują wcisnać Arabskiemu za jakiś Smoleńsk czy cos takiego.
2016-05-10 23:49:42
Macior
Barwo Zaremba, mamy nadzieję, że przypilnujecie sprawy do końca. Teraz jeszcze wziąć się za krzystkowych nieudaczników włącznie z ćwokiem na czele.
2016-05-10 09:06:04
ławnik
A kogo Zaremba już nie oskarżał? Chyba tylko prezesa
2016-05-10 08:25:58
Dowody
Należy mieć nadzieję, że ktoś ma silne dowody, składając zawiadomienie.
2016-05-10 08:06:26
myslenie ma przyszłość
Pan Zaremba ma długi "przewód "myslowy trwało to 5 lat, ciekawe dlaczego....
2016-05-10 07:19:40
PO-dpatrzone...z PO-dsluchanym...
A PO co Pan D... tak wczesniej juz tanczyl i dalej tanczy wokol Pani A...? By PO-moc... tam i dlatego zasiadl tam gdzie teraz siedzi i jeszcze 1 rok tj. do 2017-go byc moze PO-siedzi !!
2016-05-09 23:31:33
Przecież od początku było
wiadomo, że chodzi o gwarancje dla Zachodu, a Niemców w szczególności, że Polaczkowie żadnych statków tam nie będą mogli budować...