Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Zapaliła się sadza? Pożar strawił ich dobytek

Data publikacji: 2019-04-08 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Zapaliła się sadza? Pożar strawił ich dobytek
 

Prawie cały swój dobytek straciła w pożarze, do którego doszło w poniedziałek (8 kwietnia) rano, rodzina z Wyszomierza w gminie Nowogard.

Źródłem nieszczęścia okazał się komin, w którym najpewniej doszło do zapalenia się sadzy. Na szczęście około godziny 8 rano swąd dymu wyczuł mieszkający w kilkurodzinnym domostwie Kuba, zaalarmował swoją mamę oraz dwóch młodszych braci i całej rodzinie udało się na czas wybiec na zewnątrz.

Wezwani na pomoc strażacy z kilku okolicznych jednostek z ogniem sobie poradzili, straty będą jednak znaczne. Akcja nie należała zresztą do najprostszych, budynek pokrywał bowiem blaszany, trudny do szybkiego zdemontowania dach, a sam komin był zabudowany od wewnątrz. Ogień, który wydostał się z rozszczelnionego komina strawił więc fragment stropu i dachu, a także domowe sprzęty, strażakom udało się wynieść przed dom jedynie część ubrań. Podczas akcji gaśniczej częściowemu zalaniu wodą uległy trzy inne mieszkania.

Straty lokatorów poddasza wycenione zostały na 50 tysięcy złotych. Tyle zebrać chcą ich bliscy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Zbiórka jest prowadzona pod hasłem „Pomóżmy naprawić im życie!".

(lbp)

Fot. PSP Goleniów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie i do... Ligi Kobiet
2019-04-08 23:18:09
To w tej miejscowosci nie ma Kominarza - co przeczyszcza "wszystkie" KO-kominy...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA