Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Alarmowała o fałszywych pożarach. Teraz grozi jej 8 lat więzienia

Data publikacji: 30 marca 2019 r. 16:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Alarmowała o fałszywych pożarach. Teraz grozi jej 8 lat więzienia
 

Drawscy policjanci wykryli i zatrzymali sprawczynię serii fałszywych alarmów pożarowych. 38-latka przez kilka dni informowała służby o rzekomych pożarach budynków mieszkalnych, które miały zagrażać zdrowiu i życiu przebywających w nich osób. Jej nieodpowiedzialne zachowanie postawiło w stan gotowości służby niosące pomoc w takich przypadkach.

Na przełomie lutego i marca tego roku służby ratunkowe kilkakrotnie zostały skierowane do zgłoszeń, które okazały się być fałszywymi alarmami. Nieodpowiedzialna kobieta, która dzwoniła na numer alarmowy z kilku różnych telefonów komórkowych, zawiadamiała o zagrożeniach m.in. dotyczących pożarów budynku. Po przyjeździe na miejsce zaangażowanych w interwencję służb okazywało się, że zagrożenia nie ma, a zgłoszenia były niesmacznym żartem.

Drawscy policjanci ustalili, kto jest sprawcą tych czynów. Ich działania doprowadziły do zatrzymania autorki fałszywych zgłoszeń. Kobieta usłyszała zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator już zastosował wobec niej dozór policji, a sprawa wkrótce swój finał znajdzie w sądzie.

Policja przypomina, że oprócz odpowiedzialności karnej, osoby popełniające takie czyny muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

W razie skazania za przestępstwo, jakim jest fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz skarbu państwa oraz świadczenie pieniężne, w obu przypadkach w wysokości co najmniej 10 tys. zł.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kilkakrotne... Wezwania
2019-03-30 20:36:24
Sluzb Ratunkowych i tylko 10 tys. zl. - a nie minimum 50 tys. zl ? A wiec do Wariatkowa z Nia !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA