Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pożar lasu i torfowiska pod Stargardem (akt. 1)

Data publikacji: 04 kwietnia 2019 r. 17:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Pożar lasu i torfowiska pod Stargardem
 

Około 8 godzin trwało gaszenie pożaru lasu i torfowiska w miejscowości Niedźwiedź pod Stargardem. Teren dozorują jeszcze strażacy.

- Pożar został opanowany, na miejscu pozostało 5 zastępów straży do dozorowania terenu - poinformował w czwartek wieczorem rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak.

Według wstępnych danych, które przekazała dyżurna Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, ogień objął ok. 40 ha torfowiska i traw oraz ok. 2,5 ha lasu.

Na miejscu pracowały zastępy straży z całego regionu. Pożar gaszono też zrzutami wody z samolotów Dromader. Gaszenie ognia utrudniał wiejący wiatr. Jak podawali strażacy, nie było zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

(pap)

 

***

Wcześniejsza informacja:

Około 25 hektarów lasu i torfowiska pali się w miejscowości Niedźwiedź pod Stargardem. Na miejscu pracuje 16 zastępów straży.

- Pożar objął las, młodnik i torfowisko w miejscowości Niedźwiedź. Pali się około 25 hektarów - poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Na miejscu pracuje 16 zastępów straży ze Szczecina, Goleniowa, Stargardu, powiatu choszczeńskiego i gryfickiego. Z samolotów Dromader dokonuje się zrzutów wody.

Jak poinformował Kubiak, wiatr może spowodować, że ogień będzie się rozprzestrzeniał, ale nie zagraża okolicznym mieszkańcom. Dodał, że pożar może trwać przez wiele godzin.

(pap)

Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Przemoczu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jolka
2019-04-04 20:21:25
Jak Niedźwiedź jest pod Stargardem, to Grzędzice są pod Szczecinem... Zainwestujcie w mapę!
sasiad
2019-04-04 19:06:02
szkoda ,że nie płoną tutejsze fermy drobiu , które pogrążyły tę malowniczą miejscowość i skazały mieszkańców na stagnację i brak rozwoju tylko dlatego ,że poprzedni wójtowie "dali się kupić" lokalnym kurnikarzom ...Naprawdę żal!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA