Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Zapadła się droga

Data publikacji: 28 września 2016 r. 14:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Zapadła się droga
 

Zapadła się jezdnia na kawałku remontowanej ulicy Grunwaldzkiej w Policach. Nie wiadomo, co jest przyczyną. Wiadomo za to, że modernizacja tej drogi przeciągnie się o prawie miesiąc. W czwartek i w piątek (29 i 30 września) zostanie całkowicie zamknięta, także dla autobusów. A to główna droga w starej części Polic.

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej miała się zakończyć do 30 września. Potrwa dłużej. Prawdopodobnie co najmniej do 21 października.

- Nie mamy opóźnień - mówi Agata Mierzwa, inżynier budowy z ramienia wykonawcy, którym jest Eurovia Polska. - Za to doszło dużo dodatkowych prac, których nie było w projekcie. To m.in. zamiana nierdzewnej blachy na betonowe ramy w 28 okienkach piwnicznych, wykonanie dwóch dodatkowych spustów deszczowych po obu stronach jezdni, trzeba też było obniżać rurę gazową biegnącą pod jezdnią, dołożony został nowy chodnik przed przejściem dla pieszych, było też poszerzenie jezdni, położenie 40-metrowej rury, w której w przyszłości mają się znaleźć kable do doświetlenia przejść dla pieszych, dodatkowe przyłącze sanitarne przy poczcie.

A do tego jeszcze jedna „niespodzianka" - właśnie zapadła się droga.

- Nie wiemy z jakiego powodu - mówi inżynier. - Musimy odkryć to miejsce i odbudować. Z tego powodu na dwa dni całkowicie wyłączamy drogę z ruchu.

Do tej pory, przez czas remontu, ulicą Grunwaldzką mogły jeździć tylko autobusy. W czwartek i piątek także dla nich droga ta, od Kołłątaja do Placu Chrobrego, zostanie zamknięta. Będą więc jeździć na zmienionych trasach. Linia 102 omijać będzie przystanek Police Rynek i ulicę Wojska Polskiego, kursować ma ul. Kołłątaja, Mazurską, Piłsudskiego - na trasie urządzone zostaną dodatkowe przystanki "Police Kołłątaja" (w pobliżu skrzyżowania Kołłątaja i Grunwaldzkiej) oraz Police Mazurska Kościół). Linia 103 wycofana będzie z ulic Mazurskiej i Kołłątaja, kursować będzie ul. Wojska Polskiego, gdzie będzie się zatrzymywać na przystanku Police Wojska Polskiego (przy dawnym kinie). Linia 106 – kursować będzie na skróconej trasie Głębokie – Police Kołłątaja (bez podjazdu do przystanku Police Rynek). Linie 109, 110, 111 – zostaną wycofane z ulic Mazurskiej, Kołłątaja, Szkolnej, Batorego i Grunwaldzkiej, kursować będą ulicą Wojska Polskiego. Linie nocne – 526 tak jak 102, 524 jak 103. Linia Samorządowa, Linia Działkowa – trasę od przejazdu kolejowego do Police Rynek wykona przez ul. Batorego, Szkolną, Kołłątaja, Staszica, Wojska Polskiego. Linie Pracownicze ZCH – kursować będą przez ul. Wojska Polskiego i Rurową.

Ulicą Grunwaldzką cały czas jednak przemieszczają się piesi. Niestety, ryzykując zdrowiem i życiem. Bo chodniki już są rozebrane, a ulicą (poza dwoma wskazanymi wyżej dniami) kursują autobusy i pojazdy wykonawcy remontu.

- Do końca tygodnia wykonamy tam dla pieszych nowy chodnik - zapewnia Agata Mierzwa.

Inżynier kontraktu poinformowała nas także, że wykonawca wystąpił do inwestora o przedłużenie terminu zakończenia modernizacji ulicy Grunwaldziej - do 21 października. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Od początku remontu ulicy Grunwaldzkiej piesi chodzą jezdnią. To niebezpieczne, bo ruch pojazdów został tam tylko ograniczony - przejeżdżać tą drogą mogą np. autobusy. Wykonawca zapewnił, że jeszcze w tym tygodniu zadba o bezpieczeństwo pieszych.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Uwaga
2016-09-28 21:18:38
Gdybyś miał sklep lub punkt usługowy przy remontowanej ulicy, to zrozumiałbyś, co znaczy taki kolejny miesiąc. Albo gdybyś chociaż mieszkał w tamtej okolicy.
Uwaga
2016-09-28 19:23:26
w zapadlisku znaleziono niemca w hełmie! Kurka ! Miesiąc dłużej, remont? Policzanie się potną!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA