czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone

Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone [GALERIA]

Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone
Data publikacji: 2015-11-18 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 878 38168

Zamieszki przed bramą wjazdową do obozu dla uchodźców. Taki scenariusz przećwiczyli żołnierze Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4 w Drawsku Pomorskim. 

Od weekendu na drawskim poligonie trwają ćwiczenia Common Challenge 15. Polscy, słowaccy, czescy, węgierscy oraz ukraińscy żołnierze są poddani sprawdzianowi swoich umiejętności. Jeden z nich polegał na mediacjach z liderami zamieszek, które wszczęła lokalna społeczność wyrażająca swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Najbardziej agresywnych mężczyzn wyciągnięto z tłumu, co pozwoliło uspokoić napiętą sytuację. W rolę lokalnej społeczności wcielili się żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. Innym zadaniem było stworzenie kordonu zabezpieczającego teren, na której znaleziono niebezpieczny przedmiot. Tutaj do akcji wkroczyli czescy saperzy.

- Ten epizod miał na celu sprawdzenie działania w przypadku wykrycia ładunków wybuchowych, a także techniki działania patrolu po uzyskaniu informacji o możliwości wystąpienia zagrożenia - tłumaczy podpułkownik Rajmund Giera, szef wojsk inżynieryjnych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.  

Ćwiczenie Common Challenge 15 mają na celu ocenę stopnia gotowości bojowej dowództwa GB UE do realizacji zadań operacji reagowania kryzysowego. Bierze w nich udział około 2 tys. żołnierzy. Głównym ćwiczącym jest 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Treningi potrwają do końca tygodnia.  ©℗

(szymw)

Na zdjęciach: W Drawsku Pomorskim trwają ćwiczenia Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4.

Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone

Komentarze

Paweł
W rzeczywistości taka mediacja powinna polegać na prowadzeniu ognia do momentu aż zamieszki nie ustaną.
2015-11-18 13:09:44
dareczek66
Juz cwicza - spodziewaja sie czego??? Przeciez kanclerz Niemiec pani Merkel powiedziala ze to ludzie uciekajacy przed wojna i smiercia??Pomoga Niemcom w rozwoju i zapewnia stanowiska pracy bo Niemcom brakuje rak do pracy!!! Oddadza tak dobrych fachowcow !!. Brawo chca pomoc POLSCE ?? WELKOMEN wyjdzie im bokiem jak zapraszam gosci to wysylam ich do sasiadow na utrzymanie??
2015-11-18 13:02:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie