Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone [GALERIA]

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 16:04
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Zamieszki i niebezpieczne ładunki przećwiczone
Fot. por. Błażej Łukaszewski  

Zamieszki przed bramą wjazdową do obozu dla uchodźców. Taki scenariusz przećwiczyli żołnierze Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4 w Drawsku Pomorskim. 

Od weekendu na drawskim poligonie trwają ćwiczenia Common Challenge 15. Polscy, słowaccy, czescy, węgierscy oraz ukraińscy żołnierze są poddani sprawdzianowi swoich umiejętności. Jeden z nich polegał na mediacjach z liderami zamieszek, które wszczęła lokalna społeczność wyrażająca swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Najbardziej agresywnych mężczyzn wyciągnięto z tłumu, co pozwoliło uspokoić napiętą sytuację. W rolę lokalnej społeczności wcielili się żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. Innym zadaniem było stworzenie kordonu zabezpieczającego teren, na której znaleziono niebezpieczny przedmiot. Tutaj do akcji wkroczyli czescy saperzy.

- Ten epizod miał na celu sprawdzenie działania w przypadku wykrycia ładunków wybuchowych, a także techniki działania patrolu po uzyskaniu informacji o możliwości wystąpienia zagrożenia - tłumaczy podpułkownik Rajmund Giera, szef wojsk inżynieryjnych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.  

Ćwiczenie Common Challenge 15 mają na celu ocenę stopnia gotowości bojowej dowództwa GB UE do realizacji zadań operacji reagowania kryzysowego. Bierze w nich udział około 2 tys. żołnierzy. Głównym ćwiczącym jest 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Treningi potrwają do końca tygodnia.  ©℗

(szymw)

Na zdjęciach: W Drawsku Pomorskim trwają ćwiczenia Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paweł
2015-11-18 13:09:44
W rzeczywistości taka mediacja powinna polegać na prowadzeniu ognia do momentu aż zamieszki nie ustaną.
dareczek66
2015-11-18 13:02:44
Juz cwicza - spodziewaja sie czego??? Przeciez kanclerz Niemiec pani Merkel powiedziala ze to ludzie uciekajacy przed wojna i smiercia??Pomoga Niemcom w rozwoju i zapewnia stanowiska pracy bo Niemcom brakuje rak do pracy!!! Oddadza tak dobrych fachowcow !!. Brawo chca pomoc POLSCE ?? WELKOMEN wyjdzie im bokiem jak zapraszam gosci to wysylam ich do sasiadow na utrzymanie??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA