wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Imigracyjny cyrk

Imigracyjny cyrk

Imigracyjny cyrk
Data publikacji: 2015-11-12 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1154 37129

Proceder fałszowania pozwoleń na pracę i prawa pobytu dla imigrantów wykryto w znanych włoskich cyrkach, pogrążonych w kryzysie z powodu spadku liczby widzów. Ich właściciele poprawiali swoje finanse sprowadzając nielegalnych imigrantów do Włoch. Zatrzymano 41 osób, wśród nich wielu impresariów.

To było kolosalne oszustwo pod namiotem cyrkowym - tak włoskie media podsumowują ustalenia śledczych, którzy prowadzili dochodzenie pod kryptonimem Golden Circus w sprawie 18 cyrków z Rzymu, Sycylii i innych regionów kraju. Sprzedawały one cudzoziemcom z Azji za 2-3 tysiące euro zaświadczenia o przyjęciu do pracy w charakterze prestidigitatorów, klownów i akrobatów, choć w ogóle się tym nie parali. Na podstawie tych sfałszowanych umów o zatrudnieniu do Włoch wjechały, jak się wstępnie szacuje, setki obywateli Indii, Pakistanu, Bangladeszu. Nie trafiali oni potem do pracy w cyrkach i przepadali bez śladu z chwilą dostania się do Włoch. Tylko nieliczni dostawali w cyrkach zajęcie jako tragarze. Dzięki temu za fikcyjny kontrakt płacili mniej.

W oszustwo to były zamieszane najbardziej znane włoskie cyrki, między innymi prowadzone przez słynną rodzinę Orfei. W przypadku tego oszustwa - wyjaśniła prokuratura - dla celów przestępstwa wykorzystano na masową skalę przepis ustawy imigracyjnej, umożliwiający wjazd do Włoch w związku z zatrudnieniem osób ze świata rozrywki, w tym cyrkowców. Handel kontraktami okazał się alternatywnym źródłem pieniędzy dla właścicieli cyrków. (pap)

 

Fot. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Komentarze

Polsce pod rozwage !
A tak przy okazji... na okolo 100 imigrantow ktorzy chcieli wczoraj 12/11 wjechac do Szwecji, okolo 30 % nie chcialo poddac sie wylegitymowaniu przez Policje w Szwecji i zostali zmuszeni do powrotu ! Ciekawe wiec, jaki mieli zamiar...i jaki by cel Ich wjazdu... ??
2015-11-13 11:19:59
Lolo,
W takim razie od Wloch zacznijmy... a na reszcie "takich czy innych" PO-zostalych Krajow UE zakonczmy ! To zapewne jest jak na razie... przedsmak "cieplych lodow Wloskich" ? A ciekawe, jak to ewentualnie w przyszlosci bedzie wygladalo i u Nas... ??
2015-11-13 11:11:12
bolo
Ta cała UNIA to jeden WIELKI CYRK ! - dlaczego publika się nie cieszy?
2015-11-12 22:42:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie