środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Imigracyjny cyrk

Imigracyjny cyrk

Imigracyjny cyrk
Data publikacji: 2015-11-12 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1061 37129

Proceder fałszowania pozwoleń na pracę i prawa pobytu dla imigrantów wykryto w znanych włoskich cyrkach, pogrążonych w kryzysie z powodu spadku liczby widzów. Ich właściciele poprawiali swoje finanse sprowadzając nielegalnych imigrantów do Włoch. Zatrzymano 41 osób, wśród nich wielu impresariów.

To było kolosalne oszustwo pod namiotem cyrkowym - tak włoskie media podsumowują ustalenia śledczych, którzy prowadzili dochodzenie pod kryptonimem Golden Circus w sprawie 18 cyrków z Rzymu, Sycylii i innych regionów kraju. Sprzedawały one cudzoziemcom z Azji za 2-3 tysiące euro zaświadczenia o przyjęciu do pracy w charakterze prestidigitatorów, klownów i akrobatów, choć w ogóle się tym nie parali. Na podstawie tych sfałszowanych umów o zatrudnieniu do Włoch wjechały, jak się wstępnie szacuje, setki obywateli Indii, Pakistanu, Bangladeszu. Nie trafiali oni potem do pracy w cyrkach i przepadali bez śladu z chwilą dostania się do Włoch. Tylko nieliczni dostawali w cyrkach zajęcie jako tragarze. Dzięki temu za fikcyjny kontrakt płacili mniej.

W oszustwo to były zamieszane najbardziej znane włoskie cyrki, między innymi prowadzone przez słynną rodzinę Orfei. W przypadku tego oszustwa - wyjaśniła prokuratura - dla celów przestępstwa wykorzystano na masową skalę przepis ustawy imigracyjnej, umożliwiający wjazd do Włoch w związku z zatrudnieniem osób ze świata rozrywki, w tym cyrkowców. Handel kontraktami okazał się alternatywnym źródłem pieniędzy dla właścicieli cyrków. (pap)

 

Fot. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Komentarze

Polsce pod rozwage !
A tak przy okazji... na okolo 100 imigrantow ktorzy chcieli wczoraj 12/11 wjechac do Szwecji, okolo 30 % nie chcialo poddac sie wylegitymowaniu przez Policje w Szwecji i zostali zmuszeni do powrotu ! Ciekawe wiec, jaki mieli zamiar...i jaki by cel Ich wjazdu... ??
2015-11-13 11:19:59
Lolo,
W takim razie od Wloch zacznijmy... a na reszcie "takich czy innych" PO-zostalych Krajow UE zakonczmy ! To zapewne jest jak na razie... przedsmak "cieplych lodow Wloskich" ? A ciekawe, jak to ewentualnie w przyszlosci bedzie wygladalo i u Nas... ??
2015-11-13 11:11:12
bolo
Ta cała UNIA to jeden WIELKI CYRK ! - dlaczego publika się nie cieszy?
2015-11-12 22:42:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie