Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

Data publikacji: 2021-11-17 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-18 23:55
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy
Już od 10 grudnia Zamek zaprasza na Jarmark. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Świąteczne ozdoby, wielka choinka, regionalne przysmaki i spotkania ze świętym Mikołajem, do tego lodowe rzeźby, karuzele, szczudlarze i wspólne kolędowanie - to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Impreza zaplanowano w dniach 10-12 grudnia.

Na Dużym Dziedzińcu stanie kilkunastometrowa choinka udekorowana barwnymi ozdobami i światełkami. Będzie można zajrzeć do bajkowej zagrody renifera Świętego Mikołaja oraz zobaczyć, jak powstają lodowe rzeźby. Atrakcjami jarmarku będą również karuzele - wiedeńska i łańcuszkowa - oraz klimatyczna fotobudka.

- Pojawią się także stoiska z rękodziełem oraz bożonarodzeniowymi upominkami i ozdobami. Nie zabraknie też „Alei Zachodniopomorskich Smaków”, gdzie będzie można skosztować lokalnych specjałów i kupić regionalne produkty - zachęca Sylwia Polachowska z Działu Promocji i Marketingu Zamku.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

W planach jest bogaty program artystyczny z koncertami, spektaklami, konkursami i wspólnym kolędowaniem. W korowodzie kolędników po zamkowych dziedzińcach przechadzać będą się animatorzy w świątecznych strojach, żonglerzy i szczudlarze. Podczas jarmarku królować będzie świąteczna muzyka i kolędy. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w karaoke, ozaplanowano też koncerty zespołów Sweet Four, Trio Con Fuoco, Optymalni, występy Orkiestry Wojskowej w Szczecinie i Piotra Huegela Piterskiego, a w niedzielę, na zakończenie imprezy - wspólne kolędowanie z Teatrem Gwitajcie.

Nie zabraknie też tradycyjnych iluminacji świątecznych. Na zamkowych elewacjach mienić się będą płatki śniegu, a na Wieży Dzwonów pojawi się święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. Na dziedzińcach będzie można znaleźć doskonale znane iluminacje 3D, renifera i wielką bombkę.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

BBj
2021-11-18 23:51:46
Najpierw podkreślone na czerwono *olenie i lamenty nad coraz większą liczbą zakażeń -a potem zaproszenia na masowe imprezy . No to qrwa ja się pytam gdzie ta pandemia ?
Marszałek
2021-11-18 15:35:38
A jak zamek zawali się na uczestników jarmarku to ogłoszę, że to wina PiS...
Wojtek
2021-11-18 11:51:17
Jarmarki bożonarodzeniowe są atrakcją wszystkich większych europejskich miast. I to właśnie ich tradycyjna forma przyciąga turystów i mieszkańców. Oczekiwanie jakiś udziwnień jest niedorzeczne i zwyczajnie głupie.
oferta?
2021-11-17 22:33:32
karuzele - wiedeńska i łańcuszkowa, fotobudka, żonglerzy i szczudlarze, karaoke - oferta jak z lat 60-tych. Czas zatrzymał się na Zamku dawno temu. Instytucja kultury Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego.
Miś
2021-11-17 13:02:06
A na co ma zapraszać? Na festiwal muzyki barokowej? Na forum literackie? Po co to tutaj komu? Tu się je, trawi i wydala w rytmie discopolo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA