Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wakacyjny jarmark na Jasnych Błoniach [GALERIA]

Data publikacji: 2021-08-14 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-14 14:46
Wakacyjny jarmark na Jasnych Błoniach
Fot. Ryszard Pakieser  

Na Jasnych Błoniach trwa wakacyjna odsłona Jarmarku Szczecińskiego. Wzdłuż alejki pod platanami na szczecinian czekają wystawcy z całego kraju z regionalnymi produktami, rękodziełami oraz roślinami. Dwudniowe wydarzenie jest też okazją, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy na najdroższy lek świata dla małej Ingi z Przęsocina, która choruje na SMA.

Na stoiskach można znaleźć m.in. chałwy, oliwki, tradycyjne wędliny, chleby, sery, ciasta regionalne piwa, nalewki. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie jarmarku, nie brakuje kwiatów domowych i doniczkowych, ziół, traw, drzew, czy krzewów owocowych.

- Kupiłam sobie Pysznogłówkę ogrodową, ponieważ akurat mamy miejsce na działce i bardzo mi się podoba ten kwiat - mówi pani Jola. - Jest to bylina, wiec mam nadzieję, że zagości w naszym ogrodzie na dłużej.

Dodatkową atrakcją imprezy są przysmaki. Wśród nich m.in. tradycyjny bigos, czy pieczona kiełbaska. Wśród szczecinian sporą popularnością cieszą się wina powstałe ze świeżych owoców jak m.in.: czarna porzeczka, wiśnia, truskawka czy śliwka.

- Od czterech lat przyjeżdżamy do Szczecina przy okazji różnych wydarzeń, wśród absolutnie nowych win mamy trunki zrobione m.in. z jagód czy z czarnego bzu - mówi pan Kacper, który do stolicy Pomorza Zachodniego ze swoimi tradycyjnymi winami przyjechał z Koszalina.

Nie brakuje atrakcji dla dzieci. W sobotę jarmark potrwa do godz. 20, natomiast w niedzielę w godz. 10-19.

(KK)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

faza
2021-08-14 15:29:20
... a Kurier ponownie, impreza na rzecz chorego dziecka, ale żeby numer rachunku podać to już za dużo...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA