Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zakwitną ogrody

Data publikacji: 15 lipca 2016 r. 08:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Zakwitną ogrody
W tym roku Ogród Społeczny przenosi się z Łasztowni na Rynek Sienny i Gumieńce. Fot. Dariusz GORAJSKI  

W sobotę i niedzielę (16 i 17 lipca) w Szczecinie ruszy kolejna edycja Ogrodu Społecznego. Tym razem nie na Łasztowni, a na Rynku Siennym i Gumieńcach.

W najbliższy weekend (16 i 17 lipca) otwarte zostaną dwa ogrody społeczne. W sobotę o godz. 12 taka inicjatywa ruszy na Rynku Siennym w Szczecinie. - Wystarczy przyjść z dobrym humorem i… butelką wody, którą będzie można podlać posadzone rośliny - informują organizatorzy ze stowarzyszenia Dzieje Się!.

Natomiast 17 lipca o godz. 12 otwarty zostanie ogródek na Gumieńcach, a dokładnie przy Jeziorku Słonecznym, od strony ul. Szeligowskiego. Tutaj do działań stowarzyszenia przyłączyła się lokalna samorządowa Rada Osiedla. W ogrodach pojawią się nie tylko rośliny ozdobne. Podobnie jak na Łasztowni, tak i w tym roku posadzone zostaną różne rodzaje ziół, owoce czy warzywa.

– Plac na Rynku Siennym będzie pełnił rolę pokazową. Chcemy zainteresować mieszkańców, a także lokalnych restauratorów. My zapewnimy rośliny, infrastrukturę i czekamy na inicjatywę ludzi. Jeżeli ktoś ma ciekawą pasję, będzie chciał coś zaprezentować, poprowadzić warsztaty, zapraszamy - mówi Agata Adamowicz ze stowarzyszenia Dzieje Się!.

Z kolei na Gumieńcach, wraz z RO organizatorzy chcą powołać Bank Usług Sąsiedzkich, aby wspólnymi siłami tworzyć wydarzenia kulturalne. W planie jest m.in. uruchomienie punktu bookcrossingu.

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA