piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miejskie sadzonki

Miejskie sadzonki

Miejskie sadzonki
Data publikacji: 2016-07-11 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:33
Wywietleń: 1018 143760

W Szczecinie ruszą się kolejne ogrody społeczne. W najbliższy weekend miejskie sadzonki pojawią się na Rynku Siennym i na Gumieńcach.

To kontynuacja działalności stowarzyszenia Dzieje Się, które taki ogród uruchomiło już w zeszłym roku na Łasztowni. W tym roku organizacja przenosi się na drugą stronę Odry. W sobotę ma zostać otwarty ogród na Rynku Siennym, a w niedzielę przy jeziorku Słonecznym na Gumieńcach.

- Plac na Rynku Siennym będzie pełnił rolę pokazową. Chcemy zainteresować mieszkańców, a także lokalnych restauratorów. My zapewnimy rośliny, infrastrukturę, i czekamy na inicjatywę ludzi. Jeżeli ktoś ma ciekawą pasję, będzie chciał coś zaprezentować, poprowadzić warsztaty, zapraszamy. Ponadto zachęcamy do pielęgnacji i korzystania z roślin. Jeśli któryś z lokali będzie chciał użyć ziół np. w koktajlach, niech skorzysta z tych wspólnych - mówi Agata Adamowicz ze stowarzyszenia Dzieje Się. Ten ogród otwarty zostanie w sobotę o godz. 12.

W niedzielę, również o godz. 12, ruszy kolejny przy ul. Szeligowskiego na Gumieńcach, tuż przy jeziorku Słonecznym. Tutaj, podobnie jak w centrum, mieszkańcy z inicjatywą są mile widziani. - Chcemy, aby to ludzie byli animatorami wydarzeń. Niech ubiorą się wygodnie i przyjdą do nas - dodaje Agata. Na Gumieńcach do tworzenia sadzonek przyłączyła się lokalna samorządowa rada osiedla, która odpowiedziała na apel stowarzyszenia. Wiemy, że zainteresowane są kolejne rady.

Z kolei przy ul. Świętego Ducha, na tyłach Trafostacji Sztuki, powstaje Sąsiedzki Ogród Kultury przygotowywany przez fundację Na Odrze. Organizacja otrzymała na realizację inicjatywy dofinansowanie 100 tys. zł, które było główną nagrodą w konkursie Kampanii Piwowarskiej Lech i Fundacji Urban Forms. ©℗

(szymw) 

   

 

 

Komentarze

$
Jak zwykle. Każdy doskonale wie, że wszystkie stowarzyszenia na całym świecie powstają jedynie w celach zarobkowo-promocyjnych założycieli, a i tak każdy się na to łapie. Oczywiście są wyjątki, czyli potrzeba serca, ale to margines.
2016-07-12 07:50:30
Proponuję uparcie i zupełnie serio. FRYGA do Sierakowa.
Bardzo dawno temu tam była wysepka z kilkoma akacjami. Sympatyczne drzewa. Przepięknie pachną kiedy kwitną. Pod nimi trochę trawy z krokusami. Nie da rady tak zrobić teraz ??
2016-07-11 18:03:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Zakwitną ogrody
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”