Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Miejskie sadzonki

Data publikacji: 11 lipca 2016 r. 16:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Miejskie sadzonki
 

W Szczecinie ruszą się kolejne ogrody społeczne. W najbliższy weekend miejskie sadzonki pojawią się na Rynku Siennym i na Gumieńcach.

To kontynuacja działalności stowarzyszenia Dzieje Się, które taki ogród uruchomiło już w zeszłym roku na Łasztowni. W tym roku organizacja przenosi się na drugą stronę Odry. W sobotę ma zostać otwarty ogród na Rynku Siennym, a w niedzielę przy jeziorku Słonecznym na Gumieńcach.

- Plac na Rynku Siennym będzie pełnił rolę pokazową. Chcemy zainteresować mieszkańców, a także lokalnych restauratorów. My zapewnimy rośliny, infrastrukturę, i czekamy na inicjatywę ludzi. Jeżeli ktoś ma ciekawą pasję, będzie chciał coś zaprezentować, poprowadzić warsztaty, zapraszamy. Ponadto zachęcamy do pielęgnacji i korzystania z roślin. Jeśli któryś z lokali będzie chciał użyć ziół np. w koktajlach, niech skorzysta z tych wspólnych - mówi Agata Adamowicz ze stowarzyszenia Dzieje Się. Ten ogród otwarty zostanie w sobotę o godz. 12.

W niedzielę, również o godz. 12, ruszy kolejny przy ul. Szeligowskiego na Gumieńcach, tuż przy jeziorku Słonecznym. Tutaj, podobnie jak w centrum, mieszkańcy z inicjatywą są mile widziani. - Chcemy, aby to ludzie byli animatorami wydarzeń. Niech ubiorą się wygodnie i przyjdą do nas - dodaje Agata. Na Gumieńcach do tworzenia sadzonek przyłączyła się lokalna samorządowa rada osiedla, która odpowiedziała na apel stowarzyszenia. Wiemy, że zainteresowane są kolejne rady.

Z kolei przy ul. Świętego Ducha, na tyłach Trafostacji Sztuki, powstaje Sąsiedzki Ogród Kultury przygotowywany przez fundację Na Odrze. Organizacja otrzymała na realizację inicjatywy dofinansowanie 100 tys. zł, które było główną nagrodą w konkursie Kampanii Piwowarskiej Lech i Fundacji Urban Forms. ©℗

(szymw) 

   

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

$
2016-07-12 07:50:30
Jak zwykle. Każdy doskonale wie, że wszystkie stowarzyszenia na całym świecie powstają jedynie w celach zarobkowo-promocyjnych założycieli, a i tak każdy się na to łapie. Oczywiście są wyjątki, czyli potrzeba serca, ale to margines.
Proponuję uparcie i zupełnie serio. FRYGA do Sierakowa.
2016-07-11 18:03:41
Bardzo dawno temu tam była wysepka z kilkoma akacjami. Sympatyczne drzewa. Przepięknie pachną kiedy kwitną. Pod nimi trochę trawy z krokusami. Nie da rady tak zrobić teraz ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA