poniedziałek, 16 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zakaz handlu w niedziele. Ochroniarze też stracą?

Zakaz handlu w niedziele. Ochroniarze też stracą?

Zakaz handlu w niedziele. Ochroniarze też stracą?
Data publikacji: 2017-05-29 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:36
Wywietleń: 2976 262522

Nie tylko właściciele sklepów stracą, jeśli wprowadzony zostanie zakaz handlu w niedziele. Według ekspertów negatywne konsekwencje odczują także pracownicy związani z innymi branżami.

Okazuje się, że w niedawnym stanowisku rządu również wskazywane są różne negatywne konsekwencje wprowadzenia ograniczenia. Stanowisko rządu z końca marca brzmi: „istnieje potencjalne ryzyko, że małe polskie sklepy mogą zostać przejęte przez międzynarodowe sieci sklepów convenience”. Obawy nie są wyssane z palca. Zdaniem przedstawicieli branży zakaz handlu w niedziele może dotyczyć również 70 tys. małych polskich sklepów, których właściciele prowadzą działalność w ramach umowy franczyzy lub umowy agencyjnej.

BaT

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Więcej w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 29 maja 2017 r.

Komentarze

Paw
@" Sklepowa Jakos w Niemczech sklepy zamknięte i gospodarka im od tego nie upadła. A u nas wielkie larum,bo nie bedzie gdzie w niedziele pójść na spacer na darmowe degustacje. " Święte słowa, a to przecież z stamtąd wypływaja wszystkie mądrości to tam wszystko jest najlepsze najlepiej zorganizowane... ale nie.. naród tubylczy ma j...ć 24/7 bo ktos bedzie miał straty.. to juz beszczelność wycierać sie cieciami sprzataczkami itd. Oni najbardziej straca..
2017-05-31 12:54:49
cap kościelny
Zamknąć kościoły i kaplice. Zakaz pracy zarobkowej w niedziele musi objąć przepracowanych katabasów! Wyobraż sobie jaki to trud, siedzieć dwie godziny w konfesjonale i słuchać ciągle tych samych "grzechów" starych bab( a łonegdaj to z moim sie pokłóciła-m, zaś wczera to sumsiadce pchłe podrzuciła-m na kanape...)! Młode, to jeszcze można podpytać - jaka to była figura,czy z gumą czy z pigułką itd... A jaka to męka pić kilka razy dziennie kwaśne wino (chociaż markowe...)wątroba wysiada... A jeszcze i hierarchów trzeba odwiedzić...A mają swoje zachcianki i to takie, że póżniej trzy dni usiąść nie można... Więc wolna niedziela należy się jak psu micha!
2017-05-31 08:27:23
@ olo
Czy w tym "iinych branżach" pracują jacyś gorsi ludzie? To jest gorszy sort według Ciebie? Czemu oni mają zasuwa-, gdy inni mają wolne niedziele, co?!
2017-05-30 11:14:22
Tomcia
Bez przesady. Jakoś w Holandii, Francji, Niemczech itp. sklepy pozamykane są w niedziele i nikt jakoś nie protestuje. Podobno są to nawet kraje lepiej rozwinięte od naszego. Chcieliście do UE to macie. Tak, uważam że w niedziele wszystkie markety i galerie handlowe powinny być pozamykane. Jak unia to unia
2017-05-30 10:22:23
haha
Wakacje powinni zlikwidować, przecież latem sklepy świecą pustkami. Niedługo wprowadzą przepis, że 80% pensji od razu, bez kupowania, trzeba przekazać na wybraną sieć marketów. Przestańcie pier... trole przebrzydłe. Jeszcze sraczki nie dostaliście od siania nienawiści i strachu? Szkoda.
2017-05-30 10:07:15
olo
Przestańcie pie.rzyć o stratach!!! Do koorwy nędzy, zamiast w sklepach ludzie będą wydawać pieniądze na rozrywkę i rekreację. Inne branże zaczną zarabiać, i bardzo dobrze. Ile można kupować tego chłamu i żarcia? Ludzie zajmijcie się sobą i swoimi bliskimi.
2017-05-30 10:00:48
mis
Zamknac i nie dyskutowac bo sklepy to nie galerie (chodzenie z pietra na pietro przez 2 lub 4 godziny
2017-05-30 09:23:12
olaboga
Ochroniarze, ciecie, sprzątaczki, parkingowi itp.
2017-05-30 09:12:49
1234
@Polacy mają prawo robić zakupy kiedy chcą kleru to nie dotyczy hahhaha tam wciskanie kitu trwa 24h
2017-05-29 21:35:12
Do @Nie strasz bo się ... haha
1. Powiedzmy, że mam taką sumę do wydania w 6 dni, to jaki ma to wpływ na zatrudnianie ochroniarzy w niedzielę? 2. Inna sprawa. Idąc tym tokiem rozumowania, może zróbmy tylko trzy dni otwartych sklepów. Suma do wydania zostanie wydana w krótszym czasie. I pracownicy hipermarketów będą mieli cztery dni w tygodniu dla rodziny.
2017-05-29 20:43:20
Nie strasz bo się ... haha
Suma pieniędzy do wydania w 7 dni, będzie wydana w 6 dni, zwiększa się obroty w soboty.
2017-05-29 19:41:53
adi
Wszyscy stracą, ale co obchodzi rządzących
2017-05-29 19:32:09
Polacy mają prawo robić zakupy kiedy chcą
Jak ktoś nie chcę pracować w niedzielę to niech się zwolni.
2017-05-29 19:18:25
Sklepowa
Jakos w Niemczech sklepy zamknięte i gospodarka im od tego nie upadła. A u nas wielkie larum,bo nie bedzie gdzie w niedziele pójść na spacer na darmowe degustacje.
2017-05-29 16:54:46
haha
Podziekujcie suwerenowi za listopad 2015 buhha, wincej bezrobotnych, wincej, z Anglii tez wroca, i do tego Ukraincy oj bedzie coraz gorzej, jak w latach 2000 plus minus