środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odzieżowa pod specjalnym nadzorem

Odzieżowa pod specjalnym nadzorem

Odzieżowa pod specjalnym nadzorem
Data publikacji: 2017-05-16 16:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Wywietleń: 3401 256834

W pobliżu bloku przy ul. Odzieżowej 21 stoi znak zakazu parkowania. Pod nim wisi tabliczka informująca kierowców, że pozostawione w tym miejscu samochody zostaną odholowane. I co? Auta stoją o każdej porze dnia i nocy.

Nie odkrywamy Ameryki. W Szczecinie kierowcy nie przestrzegają przepisów dotyczących parkowania. Auta są przez nich pozostawiane wszędzie (prawie w każdym numerze „Kuriera” piszemy o przypadkach zgłaszanych nam przez naszych Czytelników). Właściciele aut parkują na skrzyżowaniach, polach wyłączonych z ruchu, na chodnikach (uniemożliwiając przejście pieszym), a nawet za słupkami odgradzającymi trotuary od jezdni. Nie dziwi więc, że na ul. Odzieżowej pojazdy parkują tuż przy znaku zakazu parkowania.

– Nie dzwonię do gazety, by komuś zrobić na złość – tłumaczy pan Adrian. – Szukam pomocy, bo mam problem: pozostawiane w tym miejscu samochody uniemożliwiają mojej teściowej dotarcie do domu.

Kobieta jest niepełnosprawna ruchowo. Porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedy samochody parkują pod jej blokiem, wózek nie mieści się na chodniku. Jest wtedy zmuszona do jazdy po jezdni. To jednak powoduje zagrożenie. Może być przecież potrącona przez nadjeżdżający samochód.

– Kiedy dzwonimy po straż miejską, jakiś czas jest spokój – przyznaje nasz Czytelnik. – Dziś jednak widzę, że znów stoją. Ja już nie mam siły.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście straż miejska jest na ul. Odzieżową bardzo często wzywana. Tylko z prośbą o interwencję związaną z nieprawidłowym parkowaniem przez ostatnie półtora miesiąca (licząc od 1 kwietnia) funkcjonariusze byli tam aż 31 razy. A pod blokiem naszego Czytelnika, czyli w rejonie obowiązywania znaku zakazu parkowania, 19 razy.

– Tylko w tym tygodniu podjęliśmy osiem decyzji związanych z odholowaniem pojazdu – usłyszeliśmy w Straży Miejskiej. – Pięć aut zostało wywiezionych na miejski parking. Trzy razy zrezygnowaliśmy, bo znaleźli się właściciele i przestawili samochody. Oczywiście zostali za złe parkowanie ukarani.

Jak się dowiedzieliśmy, strażnicy najprawdopodobniej poddadzą ten teren tzw. rutynowym kontrolom. Oznacza to, że funkcjonariusze będą pilnować przestrzegania przepisów ruchu nawet 4 razy w tygodniu. Jeśli jednak i to nie poprawi sytuacji, być może zostaną tu zamontowane słupki.

Leszek WÓJCIK

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Michał
Szanowni Państwo, w miastach całej europy redukuje się możliwość wjazdu do centrów miast. Już od długiego czasu mieszkam także w europejskich metropoliach i obserwuję ustalanie wysokich opłat za parkowanie w centrach i wzrost wykorzystania komunikacji miejskiej. Szczecin się zmienia i taka zmiana również jest tu niezbędna. W żadnym cywilizowanym kraju nie zamienia się placów zabaw i boisk szkolnych na parkingi, a osoby niepełnosprawne otrzymują wsparcie także od współmieszkańców. Szukanie pomocy u służb pożądkowych takich jak straż miejska jest jak najbardziej zrozumiała w wypadku łamania prawa, a negatywne reakcje niektórych mieszkańców są niezrozumiałe. Polecam zapoznanie się ze statystykami dot. ilości posiadanych samochodów i analizą, czy samochód w mieście na prawdę jest niezbędny.
2017-05-17 22:39:07
A gdzie jest miejsce
na parkowanie w tym rejonie?
2017-05-17 09:42:23
Rysio
A może miasto w końcu pomysłu o miejscach parkingowych lub parkingowcach. Osiedla powstawały w latach 70 i nie było tylu aut. Trzeba teren zmodernizowac. Jest XXI w. Na osiedlach stoją place zabaw zaniedbane i nikt tam nie chodzi. Przerobic na parkingi. Donoszą ci co nie mają samochodów nie stać ich lub są analfabetami motoryzacyjnymi.
2017-05-17 08:35:52
Przysłowie
Jedna laweta, która od święta wyjedzie z bazy nie zdziała cudów. Ale żeby mieć porządek, najpierw trzeba mieć dobrego gospodarza.
2017-05-17 08:14:21
m.
A może straż miejska zajęłaby się skutecznym usuwaniem aut o których właściciele zapomnieli, tzw gruchotów. Jeden tak stoi przy garażach na Odzieżowej od roku i nikt się nim nie interesuje.
2017-05-16 21:18:54
Dryja
A ten znak na pewno jest tam potrzebny?
2017-05-16 21:15:45
Danak
Piotrek S., ty się w głowę puknij. Jak kiedyś będziesz jeździł na wózku i nie będziesz mógł do domu dojechać to zrozumiesz... Łatwo się obraża innych. A parkowanie to w Szczecinie duży problem, bo każdy musi mieć samochód...
2017-05-16 20:59:46
Krzysio
Nie lepiej od razu zamontować słupki?
2017-05-16 20:17:49
Piotrek S.
Typowy polski konfident
2017-05-16 19:48:31
parkun
na krzywoustego też stoją takie znaki a kierowcy i tak parkują. kasa leży na ulicy
2017-05-16 19:30:14
szczeciniak
teraz widać sens budowania jakiś parkingów w Dąbiu/lotnisko, kiedy problem jest tylko i wyłącznie w centrum. ZAMIAST TEGO PRZYDAŁO BY SIĘ WIĘCEJ RĄK DO PRACY ,JAK WIDAĆ PO ULICACH LEŻYMY NA ŁOPATKACH......
2017-05-16 16:57:13
ja
to od razu dawajcie słupki po co czekać i się bawić, Szczecin jest bez radny w tej sprawie od lat. Czego brakuje ??? lawet i funkcjonariuszy do tej roboty, dziwne przecież, z tego są pieniądze, a nadal tego nie ma. Rozpasaliście ludzi od tego stopnia, że niedługo jeszcze wam łomot spuszczą podczas odholowywania...
2017-05-16 16:47:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie