niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo

Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo

Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo
Data publikacji: 2017-03-30 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 933 229752

- Rzeczy, które mają ułatwić życie mieszkańcom trzeba realizować jak najszybciej - podkreśla Zofia Ławrynowicz, kandydatka Platformy Samorządowej na prezydenta Stargardu. - Dlatego ja chcę się skupić przede wszystkim na działaniach, przynoszących korzyść społeczeństwu. Jako prezydent chcę być moderatorem dyskusji z mieszkańcami, aby ustalić harmonogram najważniejszych czynności dla miasta. 

Kandydatka na prezydenta zaznacza, że zamierza postawić na obywatelską aktywność i większy udział społeczeństwa w kształtowaniu budżetu miejskiego. Dlatego planuje utworzyć kilkanaście rad osiedli, które miałyby być powoływane przez radnych miejskich i dysponować własnymi funduszami: statutowym (wynoszącym od 10 do 20 tys. zł) oraz inwestycyjnym (150-170 tys. zł). Do czasu powołania rad osiedli funkcjonowałby zaś budżet obywatelski, na który w przyszłym roku z kasy miejskiej przeznaczono by 2,4 mln zł, a w następnych latach - 3 mln zł. Byłby on podzielony na dwie inwestycje: dużą, pochłaniającą maksymalnie 300 tys. zł oraz małą - do 80 tys. zł. Za kolejne 20 tys. zł z budżetu miałyby być finansowane przedsięwzięcia kulturalno-oświatowe, festyny i warsztaty. 

- Nie będę wprowadzać rewolucji, lecz ewolucję, czyli ulepszenie tego wszystkiego, co funkcjonuje teraz - zapewnia Zofia Ławrynowicz. - Obecnie bowiem z budżetu obywatelskiego niezadowolonych jest wielu mieszkańców, bo wygrywają duże przedsięwzięcia, a małe, choć są ważne - przepadają. Dlatego tak ważny jest przy tym systematyczny dialog z mieszkańcami. Być może powstanie nawet mobilne biuro prezydenta. 

Według Z. Ławrynowicz, należy jak najszybciej uporządkować m.in. kwestie własnościowe stargardzkich ulic i przejąć na stan miasta niektóre drogi w śródmieściu. Mieszkańców nie interesuje bowiem, kto jest zarządcą drogi, ale chcą chodzić po równych chodnikach i żyć w zadbanym otoczeniu. Chcą również opłacać mniejsze rachunki, dlatego - zdaniem kandydatki - komunalne spółki powinny pomyśleć o wprowadzeniu niższych opłat dla rodzin wielodzietnych i seniorów. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Zofia Ławrynowicz wraz ze swoim sztabem przedstawia kolejne punkty swojego programu wyborczego. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy