Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

W Dniu Chorego przebadali ponad 100 pacjentów

Data publikacji: 2018-02-10 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
W Dniu Chorego przebadali ponad 100 pacjentów
Jednym z bardziej obleganych specjalistów był ortopeda. Na zdjęciu: badanie wykonuje Arkadiusz Więcek z oddziału VI ortopedii w Zdunowie (w sobotę przyjmował pacjentów w szpitalu przy ul. Arkońskiej). Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Ponad 100 osób z mniejszych miejscowości województwa zachodniopomorskiego skorzystało w sobotę 10 lutego z bezpłatnych konsultacji u specjalistów, zorganizowanych w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. To z okazji Światowego Dnia Chorego. Porad udzielali m.in.: okuliści, chirurdzy naczyniowi, ortopedzi, endokrynolodzy, interniści, kardiolodzy.

Pacjenci zostali przywiezieni autokarami, na miejscu - poza konsultacjami i badaniami -mieli zapewnione gorące napoje i jedzenie. Chwalili organizację akcji i przyznawali, że dla wielu to niepowtarzalna okazja do skorzystania z porad kilku specjalistów w jednym miejscu.

- Jestem z Trzebiatowa, więc każda wizyta u specjalisty jest związana z długą wyprawą - mówiła Jadwiga Malinowska, jedna z pacjentek korzystająca z sobotniej akcji. - Musimy jeździć do Szczecina, to aż 120 kilometrów, w najlepszym razie do Gryfic. Dla wielu osób, to spory problem. Do tego na wizytę trzeba czekać po kilka miesięcy i zwykle nie udaje się umówić konsultacji u różnych specjalistów na jeden dzień. Jeśli więc ktoś musi skorzystać np. z porad chirurga naczyniowego i kardiologa, to musi jechać przynajmniej dwa razy. A tutaj mamy kilka konsultacji w jeden dzień, na miejscu i jeszcze z zapewnionym transportem. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane.

Wśród pacjentów byli mieszkańcy m.in. miejscowości: Cerkwica, Maszewo, Chociwel, Długie.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz
Na zdjęciu: Pacjentów konsultowała m.in. dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska, koordynatorka akcji od strony medycznej.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

?
2018-02-10 16:38:16
Jakies antyszczepionkofce dotarły czy sami sie leczą u znahora ?
Władysław
2018-02-10 16:09:58
Bardzo dobrze, że organizowany jest taki dzień i wielkie podziękowania dla lekarzy!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA