Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zachodniopomorski projekt i marszałek Olgierd Geblewicz wśród najlepszych

Data publikacji: 18 listopada 2019 r. 08:23
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2019 r. 13:43
Zachodniopomorski projekt i marszałek Olgierd Geblewicz wśród najlepszych
 

To nagrody za innowacyjny pomysł, który służy mieszkańcom i może być przykładem dla innych. Marszałek Olgierd Geblewicz i projekt „Dobre Wsparcie” znaleźli się wśród finalistów Europejskiej Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019. Konkurs organizowany przez Instytutu Innowacji w Polityce nagradza odważne działania polityczne z całej Europy.

Projekt  „Dobre wsparcie – system lokalnych usług społecznych” pomaga zwalczać nierówności i ubóstwo. Zainicjowane na Pomorzu Zachodnim działanie zaowocowało stworzeniem w Szczecinie i Kołobrzegu mieszkań wytchnieniowych, które zapewniają całodobową opiekę dziecku z niepełnosprawnością lub osobie dorosłej na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun. W ramach wsparcia odbywają się m.in. zajęcia rehabilitacyjne oraz programy aktywizacyjne, dofinansowane są także remonty mieszkań oraz rozwój sąsiedzkich usług opiekuńczych.

Projekt zwyciężył już w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej „Regio Stars 2019”, a podczas wręczania nagrody marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz powiedział: To bardzo duże wyróżnienie i sukces. Na Pomorzu Zachodnim chcemy stanowić spójną społeczność, która daje szansę każdemu. Cieszymy się, że Komisja Europejska dostrzegła nasze działania. To bardzo budujące, ale najcenniejsze jest to, że zdobyliśmy zaufanie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, przekonaliśmy, że warto korzystać z pomocy oferowanej przez „Dobre wsparcie”.

Teraz projekt „Dobre Wsparcie” znalazł się w finale kolejnego prestiżowego konkursu - Nagrody za Innowacje w Polityce. Ogólnoeuropejskie wyróżnienie od 2017 r. przyznaje Instytut Innowacji w Polityce. Nagrodę otrzymują najlepsze projekty polityczne, będące inspiracją dla innych, bez względu na przynależność polityczną, czy obszar którego dotyczą. W tegorocznej edycji wyłoniono 80 finalistów – po 10 inicjatyw w 8 kategoriach, w tym 9 projektów z Polski. Ten z Pomorza Zachodniego nominowano w kategorii jakość życia, a odpowiadającego za jego wdrożenie marszałka Olgierda Geblewicza określono mianem odpowiedzialnego polityka.

Zwycięzców konkursu poznamy 4 grudnia 2019 r. podczas gali w Berlinie. Projekt „Dobre wsparcie” realizowany jest od 1 stycznia 2018 r. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To ponad 8,5 mln zł. Wsparciem ma zostać objętych łącznie 600 osób z województwa

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

CDN
2019-11-18 16:00:43
TEN NARCYZ ZA GROZENIE DZIENNIKARZOWI ZA ZADAWANIE NIEWYGODNYCH PYTAN ZNALAZL SIE W JEDNYM SZEREGU Z NITRASEM,ARLUKOWICZEM,IKODZIAROM FILIKS.
Ojj...
2019-11-18 11:32:33
I az Facetowi Wlosy sie PO-dniosly ! I ciekawe: a z jakich internetowych stron... jest ten PO-mysl po-sciagany i przez Kogo bedzie na przyszlosc Finansowany...?/??
;)
2019-11-18 09:49:49
To jeszcze należy się nagroda w kategorii złotych ust za straszenie dziennikarza :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA