Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Zachodniopomorska konwencja PSL. Rzepa z „dwójką”

Data publikacji: 2018-09-15 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Zachodniopomorska konwencja PSL. Rzepa z „dwójką”
 

Na liście PSL do sejmiku województwa zachodniopomorskiego znalazło się kilku znanych samorządowców m.in. były wicewojewoda, były członek zarządu województwa i były wicemarszałek. Szef partii w regionie – Jarosław Rzepa ponownie wybrał drugą pozycję na liście. Spotkała go za to pochwała z ust prezesa PSL.

Zachodniopomorskie Polskie Stronnictwo Ludowe w sobotę zorganizowało swoją regionalną konwencję wyborczą. Zaprezentowało również swoich kandydatów do sejmiku województwa. Bo PSL nie wystawia swoich ludzi do Rady Miasta ani na prezydenta Szczecina.

– Nie mieliśmy problemu ze skompletowaniem kandydatów. Jako pierwsi złożyliśmy listy. Teraz czekamy na rejestrację – poinformował Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa i szef regionalnych struktur partii.

W sobotniej konwencji wziął udział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Kilka ciepłych słów zaadresował bezpośrednio pod adresem Rzepy.

– Cieszę się, że jest na naszej liście. I już po raz kolejny, tak jak w poprzednich wyborach, zdecydował się startować z drugiego miejsca na liście. To się rzadko zdarza – zaznaczył Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem lista PSL, to najlepsza drużyna na Pomorzu Zachodnim. Znajduj się w niej m.in. były wicewojewoda Ryszard Mićko, były członek zarządu województwa Jan Krawczuk oraz były wicemarszałek Andrzej Durka.

– Ta drużyna będzie dbała o region, o wszystkie miejscowości, będziemy wszędzie gdzie to możliwe. W naszym podzielonym nienawiścią kraju, w którym stoły świąteczne zostały podzielone piłą mechaniczną na pół będziemy starali się przywrócić braterstwo. Od tego jest samorząd – stwierdził prezes PSL.

Co partia proponuje dla regionu?

– Utworzymy wojewódzki program przebudowy dróg lokalnych. Będziemy tworzyć dobre szkoły. W tej chwili zajęcia w nich trwają za długo. Uczniowie mają za ciężkie tornistry. Proponujemy e-tornister, czyli wszystko w tablecie. Do tego darmowy, ciepły i zdrowy posiłek dla każdego dziecka w szkole. Kolejny punkt to dotacje dla sołectw – bo tam się zaczyna samorząd, wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych, kół gospodyń wiejskich, specjalny program dla seniorów – tworzenie gminnych i osiedlowych domów seniora, rozszerzenie teleopieki i stworzenie programu okresowych badań profilaktycznych. Kolejny program ma pomóc zachodniopomorskiemu pszczelarstwu i ogrodom działkowym, rozszerzymy wsparcie dla lokalnego biznesu oraz będziemy odbudowywać szkolnictwo zawodowe – zapowiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał także, że PSL nie wejdzie w powyborczą koalicję z PiS.

– To partia antysamorządowa – stwierdził prezes partii.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kris
2018-09-16 12:44:50
byly ten,byly tamten ,przy korycie bez zmian
stary
2018-09-16 08:58:05
Gadulo weź się do roboty a nie gadaj , gadać każdy potrafi ,tylko co z tego wynika??
rolnik
2018-09-16 08:55:13
Panie Kamysz - Kosiniak obiecanki cacanki a głupiemu radość. Rządziliście już tyle lat i co i nic nie zrobiliście . Trzeba było zerwać koalicje z PO a w tedy uratowalibyście kraj przed katastrofa i prawie czwartym rozbiorem POLSKI !!
nie nowoczesny
2018-09-16 07:51:29
żegnamy.. miejsce wasze to przy oborze
obserwator
2018-09-16 07:07:09
kiedy ci faceci wezma sie za role a nie tylko zebrania i podpuszczania
A wiec
2018-09-16 01:57:05
C.d. trwa... i kazdy z nich Sobie Rzepke dalej PSL czyli Po Skrobie Lepiej... na Koszt Podatnikow !!
poo
2018-09-15 22:22:11
a ile to bedzie podatników kosztować ,gdzie maja wyliczenia gadac każdy może plan=porażka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ