Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zabytek w Białogardzie odzyska blask

Data publikacji: 23 kwietnia 2024 r. 20:32
Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2024 r. 17:50
Zabytek w Białogardzie odzyska blask
Kościół pw. Narodzenia NMP góruje nad białogardzką starówką. Fot. Artur BAKAJ  

Wcześniejsze obietnice zostały spełnione. Umowa o dofinansowaniu częściowego remontu kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie została podpisana.

Chodzi o niebagatelną kwotę miliona zł, którą zabezpieczył powiat białogardzki. Większość pieniędzy, bo 980 tys. zł, starostwo pozyskało z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pozostałe 20 tys. zł wyłożono z budżetu własnego powiatu. Dokument mówiący o przekazaniu pieniędzy podpisali starosta białogardzki Piotr Pakuszto i jego zastępca Dominik Kołodziejski, a ze strony kościelnej ksiądz Witold Kaczmarczyk.

Nie jest tajemnicą, że największy białogardzki kościół jest w złym stanie technicznym. Potrzebę jego renowacji widać gołym okiem. W najgorszym stanie jest elewacja. Najpilniejsze prace, na które przeznaczone zostaną pozyskane właśnie pieniądze, przeprowadzone zostaną jeszcze w tym roku. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jolo
2024-04-26 16:34:41
Za finansowanie kościoła publicznymi pieniędzmi powinni siedzieć. Niech wierzący sobie te przybytki remontują. Ateiści nie mają obowiązku . Przypominam,że fundusze publiczne należą do wszystkich obywateli.
Turysta
2024-04-23 22:06:38
W miejscowości Ryszewo stoi piękny zabytek do remontu, ale niestety nie ma kogoś kto się nim zainteresuje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA