Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

(Za)pamiętajcie o ogrodach. Już jesienią powtórka kiermaszu [GALERIA]

Data publikacji: 19 maja 2019 r. 17:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
(Za)pamiętajcie o ogrodach. Już jesienią powtórka kiermaszu
 

Za nami jedna z najbardziej cenionych i oczekiwanych imprez roku - wiosenna edycja „Pamiętajcie o ogrodach". Tym razem to był nie tylko kiermasz ogrodniczy, ale również „Wałówka z przysmakami". Stały się magnesem, który na szczecińskie Wały Chrobrego skutecznie przyciągnął tysiące szczecinian i turystów.

Jaki był kiermasz - na bieżąco relacjonowaliśmy naszym Czytelnikom. Jego
dodatkową atrakcją był konkurs na najlepsze stoisko. Głosowano wyłącznie na „kurierowych" kuponach. Do ostatniej chwili rywalizacja o uznanie publiczności była ogromna.

Tym bardziej miło nam poinformować, że zwycięski puchar „Kuriera" - główna nagroda kiermaszu - przypadła Gospodarstwu Ogrodniczemu Ryszarda Bojka (Szczecin Dąbie), producentowi efektownych roślin rabatowych.

Niemal o włos pokonał „Starożuławski Czosnek" Waldemara Fiduta ze Starocina, którego np. perlany czosnek w bursztynowej zalewie i olej lniano-czosnkowy już niejednokrotnie triumfowały także na znaczących targach rolnych w naszym regionie. Natomiast trzecia lokata w plebiscycie publiczności przypadła Szkółce Roślin Marty Rzemienieckiej z Krzeszyc, która na Wałach Chrobrego prezentowała m.in. zachwycające kolorami kolekcje azalii i różaneczników.

Za nami wiosenna edycja i miesiące oczekiwania na jesienne wydanie „Pamiętajcie o ogrodach” - wydarzenia organizowanego przez FM Szczecin, pod patronatem naszego „Kuriera Szczecińskiego", a mecenatem prezydenta miasta.

(an)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA