niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z wielką flagą przez Szczecin

Z wielką flagą przez Szczecin [GALERIA, FILM]

Z wielką flagą przez Szczecin
Data publikacji: 2019-11-07 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15
Wywietleń: 1365 426401

- W poniedziałek 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Ten wolny dzień spędzimy z rodzinami, lecz nie wszyscy pójdą na obchody miejskie. Wspólne przejście przez miasto, świętowanie razem ze szkołą jest bardzo ważne dla dzieci, żeby kształtować w nich postawę patriotyczną, by wiedzieli jak bardzo ważna jest wolność i jak ważna jest Polska dla nas - powiedziała podczas przemarszu przez miasto z wielką flagą Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

Po raz drugi wszyscy uczniowie i nauczyciele SP 63 z OI przemaszerowali z mierzącą 250 metrów długości biało-czerwoną flagą ulicami Szczecina. Uszyli ją wspólnie przed rokiem na stulecie niepodległości.

Jak powiedziała dyrektor flaga przez rok czekała w magazynie, aż uczniowie, rodzice i nauczyciele zaczęli o nią dopytywać. Pranie i prasowanie trwało kilka dni, aby piękną już flagę można było pokazać mieszkańcom Szczecina. W czwartek uczniowie wyruszyli ulicami Starego Miasta: spod katedry na Wały Chrobrego, przez plac Solidarności. Siódmoklasiści przyznali, że cieszą się ze święta na pamiątkę dnia, w którym Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość w 1918 r.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Film: PaS

Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin Z wielką flagą przez Szczecin

Komentarze

Matka
Taak, dzieci były zachwycone, szczególnie siódmoklasiści. Widocznie pani dyrektor nie ma dostępu szkolnych grup na messengerze, tam było to szczególnie widoczne :D.
2019-11-08 17:00:41
brawo
Oby tylko ruchy faszystowsko-nacjonalistyczne z pod znaków ONR i MW nie wmieszały się w ten pochód. Mam nadzieję że dzieci będą dobrze chronione przed tymi bandziorami
2019-11-08 08:40:38
Czy to było naprawdę ?
Brawo Szkoła Podstawowa nr. 63. Brawo pani dyrektor , brawo nauczyciele , brawo dzieciaki. To piękny biało - czerwony przemarsz. Miejmy nadzieję , że lewacy z PO i SLD nie będą się teraz mścić na pani dyrektor. Nie mogę w to uwierzyć. W czerwonym Szczecinie biało-czerwona zamiast tęczowej. Muszę ochłonąć.
2019-11-08 07:41:56
A wiec:
Duze Brawa dla Oddzialow Polozniczo-Porodowkowych... oraz Tych co wyplacaja 500 + !! Natomiast "troche szkoda" Alimenciarzy - ze nie pomysleli wczesniej i dali sie wrobic.
2019-11-08 00:52:26
"SERCE"
POLACY to MY, Silny Narod, Narod posiadajacy Bardzo Bogata Historie ktory NIGDY NIE zostal r o z d e p t a n y, zapomniany, sprzedany!!! JEDNOCZY NAS Polskosc, Wiara, Historia,oraz Symbole Narodowe: Bialy Orzel, Flaga Bialo-Czerwona, mowa polska ORAZ Nasz DOM RODZINNY TU nad Wisla i Odra, i dobrze ze jest to przekazywane nastepnym pokoleniom tym Kochanym Malym Polskim Urwiskom ze NIE sa bezpanstwowcami!!!
2019-11-07 19:21:13
a to nacjonaliści
jak tak można - tam powinna być tęczowa flaga i fantomy penisów a nie nacjonalistyczna Biało-Czerwona.
2019-11-07 19:09:23
cdn
Nasi polscy narodowcy wcale nie służą Polsce tylko Rosji
2019-11-07 18:49:12
roger
a lekcje to co???? ciagle wolne w tych szkołach!!! a potem ulegają temu komuchowi!!!!!!!!!!!!!
2019-11-07 18:47:04
@cdn
Żeby tacy jak TY nie pluli na Polaków !/ ty kim jesteś - nie oszołomem ? może głąbem ! ?
2019-11-07 17:25:37
kibic
brawo dzieci i organizatorzy! cdn... widzę,że gen PO się już włączył.nie martw się zaraz Twoi idole opiniotwórczy z GW czy TfuVN powiedzą,że to szerzenie nacjonalizmu i brak tolerancji.odczep się od narodowców,bo żeby nie oni to byś miał tęczowe marsze lub orły z czekolady .... niedoczekanie.
2019-11-07 14:41:44
cdn
Żeby tylko te oszołomy narodowcy nie popsuli Polakom ich święta