Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Z przesiadkami na Gocław i z powrotem

Data publikacji: 29 lipca 2016 r. 23:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Z przesiadkami na Gocław i z powrotem
Fot. Mirosław WINCONEK  

Do pierwszych zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic Nocznickiego i Stalmacha w Szczecinie kierowcy musieli przyzwyczaić się jeszcze w piątek (29 lipca). Od 1 sierpnia korekty także w kursowaniu tramwajów od Pomorzan po Gocław, bo rozpoczął się remont dwóch przejazdów kolejowych w rejonie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Wyłączony z eksploatacji odcinek torowiska między pętlami przy ulicach Firlika i Ludowej obsługują od świtu autobusy zastępcze.

- Zakres robót w obrębie przejazdów, które wykonywać będzie firma ZUE S.A, obejmuje remont torowiska tramwajowego wraz z jezdnią i chodnikami (ok 27 mb/przejazd), remont krzyżownic tramwajowo-kolejowych, remont torowiska kolejowego, remont zjazdów, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka spółki Tramwaje Szczecińskie i ZDiTM.

Prace wykonywane będą w trzech etapach. Od piątku zawężona została jezdnia i wybudowano poszerzenia. Tramwaje przez weekend będą kursowały jak zawsze, ale od 1 sierpnia pasażerowie zdani są na przesiadki. Zamknięte zostaną na 15 dni trzy pasy ruchu i samochodem da się tamtędy przejechać wyłącznie na zasadzie wahadła. Pojawią się autobusy zastępcze na czas wykonywania głównych robót budowlanych przy wymianie krzyżownic w jezdni. Etap trzeci robót wykończeniowych zapowiadany na 17-31 sierpnia wymusi zamknięcie jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym przy jednoczesnym przywróceniu kursowania tramwajów.

W związku z tym od poniedziałku tramwaje nie będą jeździć na odcinku Stocznia Szczecińska-Ludowa. Składy obsługujące linię 5 kursować będą stałą trasą, ale według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 6 pojadą skróconą trasą od Pomorzan do pętli przy ul. Firlika według specjalnego rozkładu. Tramwaje linii 6BIS zapewnią zaś połączenie na odcinku od Gocławia do pętli przy ul. Ludowej według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 11 z kursami na trasie Stocznia Szczecińska-Pomorzany także będą jeździć według specjalnego rozkładu jazdy. Autobusy zastępczej linii 806 Ludowa-Stocznia Szczecińska kursować będą co 6 minut. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA