Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Chodnik wymienią do kompletu

Data publikacji: 07 lipca 2016 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Chodnik wymienią do kompletu
 

Niegdyś główna ulica odrębnej wsi, a dziś ulica Szeroka na szczecińskim Krzekowie jest - i owszem - stosownie do nazwy bardzo szeroka z zachowanym jeszcze w dużym stopniu starodrzewem, charakterystycznym dla wieli pomorskich wsi. Cywilizowanie jej jednak przez ostatnie dziesięciolecia idzie z wyraźnymi oporami i na raty, a przy okazji ma swoje blaski i cienie.

Po przebudowie wąskiej, bo ledwie dwukierunkowej jednopasmówki, wymianie kanalizacji i wodociągu, na jej sporej długości do tej pory urządzono również w jednym z kolejnych etapów pobocza z chodnikami i dojazdami do posesji. Powstały dwa minironda przy skrzyżowaniach z ulicami Modrą-Szafera i Żołnierską. Niejako po macoszemu traktowany był jedynie jej odcinek od skrzyżowania z ulicami Taczaka i Żniwną na wysokości dawnego młyna w kierunku kościoła przy rondzie Ojca Prymy. Z początkiem tej jesieni to ma się wreszcie zmienić.

W miniony wtorek ZDiTM przekazał plac budowy firmie Budpak Paweł Szubert. Remont i dobudowa brakujących odcinków chodników, jak również podjazdów kosztować będzie w sumie 340 tys. zł. Roboty wykonane zostaną etapami. 

- Inwestycja podzielona została na dwie części. Pierwsza obejmie budowę chodnika oraz zjazdów do budynków na odcinku od ul. Żniwnej do minironda na wysokości przystanku dla autobusów linii 60. Druga część będzie dotyczyć odcinka od skrzyżowania z ul. Żołnierską do minironda u zbiegu ulic Modrej i Szafera - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Szerokość dojść i zjazdów będzie dostosowana do istniejących już traktów przy zabudowaniach. Nowe chodniki wykonane będą z kostki betonowej, jak też wydzielone zostaną bezpiecznie i utwardzone zjazdy do poszczególnych domów. Na pełny zakres robót, przewidzianym w umowie i zleconych przez ZDiTM, spółka Budpak Paweł Szubert ma 60 dni.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: ten chodni wzdłuż domów przy ul. Szerokiej na szczecińskim Krzekowie wreszcie doczeka się remontu, a tam, gdzie go dotąd nie ma wreszcie się pojawi. Umowa ZDiTM z wykonawcą robót  zakłada, że ten odda je do użytku na początku września tego roku.

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Scieżka rowerowa przy Szerokiej
2016-08-11 10:58:16
Ścieżka rowerowa przy Szerokiej powstanie po zachodniej stronie ulicy -zaś budowany w tej chwili chodnik to inwestycja z budżetu ,którym dysponuje rada osiedla po wschodniej stronie Szerokiej.Jeżeli chodzi o ścieżkę to będzie ona finansowana z budżetu obywatelskiego i trwają ostatnie szlify projektu.Pozdrawiamy Rada Osiedla Krzekowo - Bezrzecze
@Droga rowerowa przy Szerokiej
2016-07-08 00:48:26
No to nie rozumiem dlaczego teraz buduje się chodnik, a za chwilę ścieżkę rowerową. Dwa razy w łapę ma być, czy o co chodzi?
Czytelnik Łukasz
2016-07-07 10:47:05
Czasami tamtędy chodzę i potwierdzam, że przydałby się jej przynajmniej poważny lifting. Poza tym, co z przedłużeniem Taczaka aż do Wojska Polskiego? Było o tym głośno i nagle ucichło.
Droga rowerowa przy Szerokiej
2016-07-07 10:07:24
Trwają ostatnie uzgodnienia projektowe drogi rowerowej przy Szerokiej.Projekt ten otrzymał środki na realizację z Budżetu Obywatelskiego i będzie realizowany jeszcze w tym roku.
taksówkarz
2016-07-07 10:01:41
Ta ulica to w ogóle jakieś kuriozum.Przepustowość tej ulicy w tym rejonie można było powiększyć poszerzając pasy,zrobić ją tak jak przystało na cywilizowany Kraj.Nie-zostały wąskie dwa pasy ruchu bez chodników,ścieżek rowerowych-typowy dojazd do wsi.Mam wrażenie że ZDiTM kompletnie został w blokach startowych i sobie nie radzi.Nawarstwia się tego typu spraw w Szczecinie.Drogi,chodniki w niektórych obszarach miejskich i dzielnicach (np.Pogodno,Niebuszewo,Stołczyn ) pamiętają jeszcze przemarsz wojsk niemieckich !!! Tak tak-to nie są żarty.Zadrzewienie,aleje z lipami np.na Pogodnie zrobiło w infrastrukturze chodnikowej takie spustoszenie,że chodniki są przeryte przez korzenie tak jakby przeryło je stado dzików.Miasto inwestuje tylko w Centrum-tego co na jego obrzeżach już nie interesuje.Pokłony wielkie chociaż za to,że w końcu ktoś ich zmusił do tego by położyć chodnik na Szerokiej-super wyzwanie.
jjll
2016-07-07 09:28:03
W jednym z ostatnich budżetów obywatelskich była koncepcja drogi rowerowej wzdłuż Szerokiej, by rowerzyści nie blokowali ruchu na wąskiej jezdni i nie byli narażani na chamstwo kierowców autobusów. Cisza w tym temacie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA