Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Wymienią krzyżownice. Utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 29 lipca 2016 r. 09:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Wymienią krzyżownice. Utrudnienia w ruchu
 

Duże zmiany czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w rejonie ulic Nocznickiego i Stalmacha. Na pierwsze zmotoryzowani natkną się już od dziś rana, 29 lipca. Rozpoczyna się remont dwóch przejazdów kolejowych w rejonie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Od poniedziałku, 1 sierpnia, także korekty w kursowaniu tramwajów, ZDiTM szykuje komunikację zastępczą.

- Zakres robót w obrębie przejazdów, które wykonywać będzie firma ZUE S.A, obejmuje remont torowiska tramwajowego wraz z jezdnią i chodnikami (ok 27 mb/przejazd), remont krzyżownic tramwajowo-kolejowych, remont torowiska kolejowego, remont zjazdów, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka spółki Tramwaje Szczecińskie i ZDiTM.

Prace wykonywane będą w trzech etapach. Etap pierwszy od dziś do niedzieli, 31 lipca, ograniczy się do zawężenia jezdni i wybudowania poszerzeń. Komunikacja tramwajowa przez weekend funkcjonować będzie bez zakłóceń. Drugi etap od poniedziałku, 1 sierpnia, oznaczać będzie zamknięcie na 15 dni trzech pasów ruchu, ruch wahadłowy aut. Wstrzymana zostanie komunikacja tramwajowa, pojawią się autobusy zastępcze na czas wykonywania głównych robót budowlanych przy wymianie krzyżownic w jezdni. Etap trzeci robót wykończeniowych zapowiadany na 17-31 sierpnia wymusi zamknięcie jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym przy jednoczesnym przywróceniu kursowania tramwajów.

W związku z tym, że od 01.08.2016 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Stocznia Szczecińska – Ludowa organizacja ruchu będzie funkcjonowała w następujący sposób. Linia 5 kursowć będzie stałą trasą, ale według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 6 pojadą skróconą trasą od Pomorzan do pętli przy ul. Firlika według specjalnego rozkładu. Tramwaje linii 6BIS kursować zaś będą na odcinku od Gocławia do pętli przy ul. Ludowej według specjalnego rozkładu jazdy. Tramwaje linii 11 z kursami na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany także według specjalnego rozkładu jazdy. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 806 na trasie Ludowa – Stocznia Szczecińska z kursami co 6 minut. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zs
2016-07-30 11:51:55
ciekawe kiedy wymiana torow od pomorzan do stoczni i dalej na goclaw, za 10 lat?niestety takie sa skutki rzadow partacza Marjana J. jak w 2004 weszli do Ue to miasta typu Wroclaw/Poznan od razu walczyly i wielka kase a u nas sie obudzili jak Krzystek przyszedl po kilku latach
ckm
2016-07-29 23:20:46
to skrzyżowanie tram.-kolejowe jest tak bardzo potrzebne jak dachówki psu na budę. a cała reszta krzywego torowiska?! może do 'biedronki' ziemniaki będą tam dowozić koleją?
Yesoo
2016-07-29 11:23:44
Czas najwyższy!!! Jeszcze tylko przy okazji nawierzchnię na całej długości ulicy wymienić i będzie fajnie :)
Stocznia
2016-07-29 11:15:17
Czyli jednak dzieje się coś pozytywnego z przemysłem okrętowym w Szczecinie - świetna wiadomość.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA