Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Z lotniska w Goleniowie można wysłać wszystko. Terminal cargo otwarty [GALERIA]

Data publikacji: 2019-10-02 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Z lotniska w Goleniowie można wysłać wszystko. Terminal cargo otwarty
Fot. Waimea  

W środę (2 października) oficjalnie otwarty został terminal cargo, wybudowany na terenie lotniska w Goleniowie na zlecenie Waimea Holding.

Jeszcze jest tam pusto, ale wkrótce większość jego powierzchni, a jest to 8 tysięcy metrów kwadratowych, wypełni się najróżniejszego rodzaju towarami, które następnie zostaną wyekspediowane w świat. Wszystkie prace już zakończono, w środę (2 października) w obecności oficjeli obiekt oficjalnie otworzono.

– Obiekt spełnia wszystkie amerykańskie i europejskie normy potrzebne przy prowadzeniu tego typu działalności, można więc stąd wysyłać wszystkie rodzaje towarów, jakie tylko ktoś sobie zażyczy – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding SA. – Terminal jest wyposażony między innymi w sejf, można więc przewozić nawet złoto czy gotówkę, są też chłodnie i mroźnie na artykuły spożywcze, pomieszczenia ze stałą temperaturą na lekarstwa, dla zwierząt, a nawet pro morte, czyli do przechowywania zwłok. Naprawdę dzięki temu można samolotem przewieźć wszystko, a operator terminala, czyli firma Welcome Airport Services, będzie w stanie odprawić około 12 tysięcy ton towarów rocznie. Jest to drugi w Polsce wybudowany przez nas obiekt tej klasy.

Wśród głównych najemców obiektu znalazła się firma Welcome Airport Service, która na powierzchni 2 tys. m kw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych, innym partnerem jest goleniowska firma OmegaAir Cargo, która wynajmuje halę o powierzchni 1350 m kw.

Z usług świadczonych w terminalu korzystać mają przede wszystkim działające w naszym regionie centra, zajmujące się wysyłką towarów zamawianych przez internet. Zakłada się jednak, że wachlarz kontrahentów będzie się szybko rozszerzał.

Wartość inwestycji, zrealizowanej przez Waimea Holding, szacowana jest na ponad 30 milionów złotych. ©℗

Tekst i fot. (lbp)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2019-10-02 16:49:30
Lotnisko nie mieści się w Goleniowie, a w Glewicach. A nazwa lotniska to Szczecin-Goleniów. Wypadałoby używać prawdziwych nazw w artykule.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ