sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Terminal cargo rośnie w oczach

Terminal cargo rośnie w oczach

Terminal cargo rośnie w oczach
Data publikacji: 2019-04-25 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1623 386327

Już pod koniec wakacji działalność rozpocząć powinien budowany przez Waimea Holding na lotnisku w Goleniowie terminal cargo.

Tego typu obiektu na terenie naszego regionalnego portu lotniczego do tej pory brakowało. Towary co prawda są na nim odprawiane, ze względu jednak na brak przeznaczonego specjalnie na ten cel zaplecza logistycznego odbywa się to w bardzo ograniczonym zakresie. To się wkrótce zmieni.

Budowa, realizowana na zlecenie Waimea Holding, trwa już od kilku miesięcy. Widać już część szkieletu głównej hali, a wszystko ma być gotowe do rozpoczęcia działalności z końcem sierpnia. Inwestor ma też podpisane umowy z operatorem terminala (będzie nim Welcome Airport Services - spółka obsługuje Port Lotniczy Szczecin-Goleniów), a także firmą spedycyjną (OmegaAir Cargo), wynajem powierzchni dla innych kontrahentów zostanie zamknięty najpewniej na długo przed zakończeniem inwestycji. Równolegle finalizowane są rozmowy związane z obsadzeniem stanowisk dla służb celnych czy granicznych.

Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów będzie miał łączną powierzchnię blisko 6 tysięcy metrów kwadratowych. Z jego usług korzystać mają przede wszystkim działające w naszym regionie centra zajmujące się wysyłką towarów zamawianych przez Internet.

Tekst i fot. (lbp)

Terminal cargo rośnie w oczach Terminal cargo rośnie w oczach Terminal cargo rośnie w oczach Terminal cargo rośnie w oczach

Komentarze

Mariusz
art OK tylko polaczen nie ma z tego wsiowego lotniska. Radom ma lepszych dyrektorow i zarzad niz nasze lotnisko. od 20 lat prosze i pisze by dac polaczenia do Amsterdam, Frankfurt czy Monahium albo nawet Warszawe bo latam systematycznie i bardzo czesto ale niestety przez Berlin! oczywiscie pociag jest ze Szczecina ale .... najlpeiej bedzie by dyrektor sobie nim pojechal i zdazyl na samolot a potem wrocil nim do Szczecina po przylocie. moze Urzad Marszalkowski sie tym zaintersuje na kawie w Sowie& a nie obrazaniem lekarzy? jak wybralismy sobie takie wladze to dalej mamy co mamy.
2019-04-25 14:43:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie