piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie

Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie

Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie
Data publikacji: 2019-06-12 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 1594 396363

W szybkim tempie zbliża się do szczęśliwego finału budowa terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie. W środę (12 czerwca) na tym obiekcie - w obecności przedstawicieli inwestora, portu lotniczego oraz innych zaangażowanych w to przedsięwzięcie firm - zawieszono wiechę.

Oznacza to mniej więcej tyle, że oficjalnie zamknięto stan surowy budynku. Jest on zadaszony, prace przenoszą się do jego przestronnych wnętrz, z końcem lata terminal ma być gotowy. A cała inwestycja zostanie zakończona na przełomie października i listopada. Większość powierzchni powinno być wówczas wynajętych.

- Rozmowy trwają. W tej chwili mamy już kontrahentów na ponad 50 proc. budynku, a rozmowy z kolejnymi, także dzisiaj, są prowadzone, więc mam nadzieję, że w momencie otwarcia wskaźnik ten wyniesie 75 proc., a na koniec roku wynajęta będzie całość - powiedział nam prezes Waimea Holding SA Andrzej Rosiński. - Myślę, że pracować tu będzie przynajmniej 70 osób.

Operatorem handlingowym będzie firma Welcome Airport Services, która na około 2 tysiącach metrów kwadratowych świadczyć będzie usługę przesyłek cargo. Przez halę przechodzić będą przesyłki drobne, z kategorii e-commerce, a także ładunki duże i... zwierzęta. Przepustowość terminalu wynosi około 10 tysięcy ton towarów rocznie.

- Na pewno otwarcie terminalu poszerzy ofertę lotniska, a jeśli za masą towarową pojawią się dodatkowe samoloty albo zwiększona zostanie częstotliwość lotów na już istniejących trasach, to na pewno wpłynie to też na wynik finansowy spółki. Ale dzisiaj nie jesteśmy w stanie określić, w jakim stopniu - komentuje prezes Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów Maciej Dziadosz.

Wartość inwestycji, realizowanej przez Waimea Holding, szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

(lbp)

Fot. WH

Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie Wiecha na terminalu cargo na lotnisku w Goleniowie

Komentarze

rock
Ale ceremonia?! Postawili trochę większy blaszak i robia z tego fetę! No jak za komuny ! Zenada!
2019-06-13 11:18:38
Pablo E.
Terminal terminalem, a w pucicach pod goleniowem (trasa alternatywna nad morze) nie pojedzie autobus poniewarz na ulicy zrobili te straszydla z polbruku
2019-06-12 20:30:27
Ho, ho
Ale wiocha.
2019-06-12 16:37:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie