środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wywołał fałszywy alarm bombowy. Trzy miesiące spędzi w areszcie

Wywołał fałszywy alarm bombowy. Trzy miesiące spędzi w areszcie [FILM]

Wywołał fałszywy alarm bombowy. Trzy miesiące spędzi w areszcie
Data publikacji: 2019-05-10 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1496 390210

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy, informując o ładunku podłożonym w przychodni. Najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz w areszcie.

W środę (8 maja) w godzinach nocnych na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w jednej z przychodni na terenie miasta podłożona jest bomba. Policja natychmiast uruchomiła procedurę. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i dokładnie sprawdzili budynek. Jak się okazało, alarm był fałszywy.

Policjanci rozpoczęli równocześnie namierzanie osoby, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych. Kryminalni z Komisariatu Nad Odrą ustalili personalia i zatrzymali autora tej nieprawdziwej wiadomości.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że miesiąc wcześniej 39-latek również wywołał fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego, do którego się przyznał. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swojego czynu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Policja przypomina, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą serię działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów zwykle są jednak bardzo szybko ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Oprócz odpowiedzialności karnej, muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

(k)

Fot. policja

Komentarze

kto to wie?
być może to aranżacja partii rządzącej...
2019-05-10 12:52:54
Ciekawe
Kto mu tak w glowie po-prze-wra-cal... i wykorzystac te 3-miesiace na Badania Psychiatryczne !!
2019-05-10 11:13:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie