Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wywołał fałszywy alarm bombowy. Trzy miesiące spędzi w areszcie [FILM]

Data publikacji: 10 maja 2019 r. 11:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Wywołał fałszywy alarm bombowy. Trzy miesiące spędzi w areszcie
 

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy, informując o ładunku podłożonym w przychodni. Najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz w areszcie.

W środę (8 maja) w godzinach nocnych na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w jednej z przychodni na terenie miasta podłożona jest bomba. Policja natychmiast uruchomiła procedurę. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i dokładnie sprawdzili budynek. Jak się okazało, alarm był fałszywy.

Policjanci rozpoczęli równocześnie namierzanie osoby, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych. Kryminalni z Komisariatu Nad Odrą ustalili personalia i zatrzymali autora tej nieprawdziwej wiadomości.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że miesiąc wcześniej 39-latek również wywołał fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego, do którego się przyznał. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swojego czynu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Policja przypomina, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą serię działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów zwykle są jednak bardzo szybko ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Oprócz odpowiedzialności karnej, muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kto to wie?
2019-05-10 12:52:54
być może to aranżacja partii rządzącej...
Ciekawe
2019-05-10 11:13:54
Kto mu tak w glowie po-prze-wra-cal... i wykorzystac te 3-miesiace na Badania Psychiatryczne !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA