środa, 25 listopada 2020r.

Na uczelniach powalczą o władzę

Data publikacji: 2016-03-13 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Na uczelniach powalczą o władzę
 

Na szczecińskich uczelniach trwa czas wyborów. Znamy kandydatów na stanowisko rektora na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym i na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Zgłosili się pierwsi chętni do objęcia władzy na Uniwersytecie Szczecińskim. Na razie nie ma jeszcze oficjalnych kandydatów w Akademii Morskiej.  

Na PUM, najlepszej uczelni regionu według rankingu „Perspektyw”, o władzę rywalizują dotychczasowy rektor, prof. Andrzej Ciechanowicz, oraz prof. Bogusław Machaliński, kierownik Zakładu Patologii Ogólnej na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim.  Zebranie wyborcze Uczelnianego Kolegium Elektorów dokonującego wyboru do funkcji rektora zaplanowano na najbliższy czwartek.

Na ZUT jest trzech kandydatów: prof. Stefan Berczyński, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Mechatroniki, prof. Zbigniew Frąckiewicz z Wydziału Elektrycznego oraz prof. Jacek Wróbel, prorektor ds. studenckich. Na stronie internetowej uczelni można przeczytać programy wyborcze dwóch pierwszych kandydatów (program prof. Wróbla ma zostać opublikowany w poniedziałek). ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 marca 2016.

Alan Sasinowski

Fot. R.STACHNIK

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ