Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wyrwał torbę właścicielowi kantoru

Data publikacji: 2017-03-07 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Wyrwał torbę właścicielowi kantoru
 

Świnoujscy policjanci zostali zaalarmowani, że przed jednym z kantorów wymiany walut przy ulicy Grunwaldzkiej doszło do rozboju. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali sprawcę, obezwładnili i założyli na jego ręce kajdanki.

- Funkcjonariusze ustalili, że kiedy pracownik kantoru wymiany walut trzymając w ręku torbę z utargiem kierował się do samochodu, został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca obezwładnił go, przewracając na ziemię, zadając ciosy i rozpylając w kierunku jego twarzy gaz - informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Kiedy po wyrwaniu torby z pieniędzmi, sprawca uciekał, pobiegł za nim świadek zdarzenia. Poszkodowany po zawiadomieniu o zdarzeniu policji, sam również ruszył w kierunku, w którym uciekał napastnik.

Po chwili sprawca napadu był już w rękach stróży prawa, którzy zatrzymali go, gdy chciał uciekać po szarpaninie z poszkodowanym. Właściciel kantoru odzyskał torbę wraz ze skradzioną gotówką.

Zatrzymanym okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Kołbaskowo, który trafił za kratki policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego kartoteki okazało się, że mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Prokurator przedstawił 38-latkowi zarzuty rozboju, do którego się przyznał.

 Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wystąpił do Prokuratury Rejonowej z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Na wtorkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Świnoujściu zdecydował o aresztowaniu sprawcy na okres trzech miesięcy.

(k)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie...
2017-03-07 23:36:29
Do komentarza - Jest winny ! Co to za rozumowanie w stylu... "tylko" wykorzystal sytuacje...??
Jest winny!
2017-03-07 17:02:29
Oczywiście właściciel kantoru. Bo Pan Złodziej a właściwie Zbój "tylko" wykorzystał sytuację. Do "A złodzieja do morza": coś ci się zupełnie poplątało!
A złodzieja do morza
2017-03-07 09:15:49
Jeżeli właściciele kantorów są tak chciwi, że żałują na profesjonalnych konwojentów, tylko sami wynoszą utarg w reklamówce, to nie ma się co dziwić, że słyszymy o podobnych przypadkach. O uczciwie zarobione pieniądze należy dbać i nosić je w taki sposób, aby nikt nie mógł ich wyrwać w sekundę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA