środa, 26 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wyrwał torbę właścicielowi kantoru

Wyrwał torbę właścicielowi kantoru

Wyrwał torbę właścicielowi kantoru
Data publikacji: 2017-03-07 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 1360 221098

Świnoujscy policjanci zostali zaalarmowani, że przed jednym z kantorów wymiany walut przy ulicy Grunwaldzkiej doszło do rozboju. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali sprawcę, obezwładnili i założyli na jego ręce kajdanki.

- Funkcjonariusze ustalili, że kiedy pracownik kantoru wymiany walut trzymając w ręku torbę z utargiem kierował się do samochodu, został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca obezwładnił go, przewracając na ziemię, zadając ciosy i rozpylając w kierunku jego twarzy gaz - informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Kiedy po wyrwaniu torby z pieniędzmi, sprawca uciekał, pobiegł za nim świadek zdarzenia. Poszkodowany po zawiadomieniu o zdarzeniu policji, sam również ruszył w kierunku, w którym uciekał napastnik.

Po chwili sprawca napadu był już w rękach stróży prawa, którzy zatrzymali go, gdy chciał uciekać po szarpaninie z poszkodowanym. Właściciel kantoru odzyskał torbę wraz ze skradzioną gotówką.

Zatrzymanym okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Kołbaskowo, który trafił za kratki policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego kartoteki okazało się, że mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Prokurator przedstawił 38-latkowi zarzuty rozboju, do którego się przyznał.

 Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wystąpił do Prokuratury Rejonowej z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Na wtorkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Świnoujściu zdecydował o aresztowaniu sprawcy na okres trzech miesięcy.

(k)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Pytanie...
Do komentarza - Jest winny ! Co to za rozumowanie w stylu... "tylko" wykorzystal sytuacje...??
2017-03-07 23:36:29
Jest winny!
Oczywiście właściciel kantoru. Bo Pan Złodziej a właściwie Zbój "tylko" wykorzystał sytuację. Do "A złodzieja do morza": coś ci się zupełnie poplątało!
2017-03-07 17:02:29
A złodzieja do morza
Jeżeli właściciele kantorów są tak chciwi, że żałują na profesjonalnych konwojentów, tylko sami wynoszą utarg w reklamówce, to nie ma się co dziwić, że słyszymy o podobnych przypadkach. O uczciwie zarobione pieniądze należy dbać i nosić je w taki sposób, aby nikt nie mógł ich wyrwać w sekundę.
2017-03-07 09:15:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Z którego miejskiego kąpieliska w Szczecinie najczęściej korzystaliście w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy