Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Pijany kradzionym audi spowodował wypadek

Data publikacji: 18 stycznia 2019 r. 06:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Pijany kradzionym audi spowodował wypadek
 

Akt oskarżenia wobec kierowcy, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek na ul. Falskiego i uciekł z miejsca zdarzenia, trafił do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód.

Do zdarzenia doszło 7 października 2018 r. w Szczecinie na ul. Falskiego. Mężczyzna kierował audi A4 "naruszając umyślnie zasady bezpieczeństwa ruchu".

- Będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 3,2 promila alkoholu we krwi oraz w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności, spowodował wypadek drogowy - informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Mężczyzna uderzył prowadzonym przez siebie pojazdem w tył stojącego samochodu marki Ford Focus, przez co kierująca nim doznała uszczerbku na zdrowiu trwającego dłużej niż 7 dni, po czym zbiegł z miejsca wypadku.

Podczas postępowania znaleziono dowody, które sugerowały, że audi było wcześniej skradzione w Niemczech. W związku z tym, oprócz zarzutów dotyczących spowodowanego wypadku, zatrzymany został oskarżony też o paserstwo.

Podejrzany przebywa w areszcie. Za wszystkie zarzucane mu czyny może spędzić za kratkami od 3 miesięcy do 5 lat.

(NaP)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA