Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wyprawa Narwik 2015 wyróżniona

Data publikacji: 05 stycznia 2016 r. 12:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Wyprawa Narwik 2015 wyróżniona
 

Wyprawa Narwik 2015 otrzymała wyróżnienie, przyznane przez jury najwyższych polskich trofeów żeglarskich - Nagród Honorowych "Rejs Roku" i "Srebrny Sekstant".

To jedyny szczeciński rejs, który znalazł się w gronie uhonorowanych za ubiegły rok. Jury Nagród Honorowych "Rejs Roku" i "Srebrny Sekstant" obradowało po raz 46. Ostatecznej ocenie poddano dziewięć wypraw. Główne trofeum przyznano rejsom na s/y "Selma Expedition", dowodzonym przez kpt. Piotra Kuźniara. Wśród wyróżnionych rejsów znalazł się Narwik 2015, czyli edukacyjna, nawiązująca do historii polskiego żeglarstwa, wyprawa jachtu "Stary", którą poprowadził kpt. Maciej Krzeptowski. Załogi złożone były m.in. z uczniów szczecińskich szkół. Wyprawa dotarła poza koło polarne, aż do arktycznego Svalbardu.

- Są to najważniejsze nagrody żeglarskie w Polsce - zaznacza Piotr Owczarski, prezes stowarzyszenia Żeglarski Szczecin, które było głównym organizatorem wyprawy do Narwiku. - Żaden ze szczecińskich rejsów nie otrzymał za 2015 rok takiej nagrody. Konkurencja była bardzo duża. Dodajmy, że Kurier Szczeciński sprawował patronat medialny nad wyprawą do Narwiku. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA