wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wyprawa Narwik 2015 wyróżniona

Wyprawa Narwik 2015 wyróżniona

Wyprawa Narwik 2015 wyróżniona
Data publikacji: 2016-01-05 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 895 87386

Wyprawa Narwik 2015 otrzymała wyróżnienie, przyznane przez jury najwyższych polskich trofeów żeglarskich - Nagród Honorowych "Rejs Roku" i "Srebrny Sekstant".

To jedyny szczeciński rejs, który znalazł się w gronie uhonorowanych za ubiegły rok. Jury Nagród Honorowych "Rejs Roku" i "Srebrny Sekstant" obradowało po raz 46. Ostatecznej ocenie poddano dziewięć wypraw. Główne trofeum przyznano rejsom na s/y "Selma Expedition", dowodzonym przez kpt. Piotra Kuźniara. Wśród wyróżnionych rejsów znalazł się Narwik 2015, czyli edukacyjna, nawiązująca do historii polskiego żeglarstwa, wyprawa jachtu "Stary", którą poprowadził kpt. Maciej Krzeptowski. Załogi złożone były m.in. z uczniów szczecińskich szkół. Wyprawa dotarła poza koło polarne, aż do arktycznego Svalbardu.

- Są to najważniejsze nagrody żeglarskie w Polsce - zaznacza Piotr Owczarski, prezes stowarzyszenia Żeglarski Szczecin, które było głównym organizatorem wyprawy do Narwiku. - Żaden ze szczecińskich rejsów nie otrzymał za 2015 rok takiej nagrody. Konkurencja była bardzo duża. Dodajmy, że Kurier Szczeciński sprawował patronat medialny nad wyprawą do Narwiku. ©℗

(ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie