niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Między Szczecinem, a Rio de Janeiro

Żeglarstwo. Między Szczecinem, a Rio de Janeiro

Żeglarstwo. Między Szczecinem, a Rio de Janeiro
Data publikacji: 2015-12-23 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-23 17:27
Wywietleń: 853 69622

Żeglarki Irmina Mrozek Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec, szósta załoga mistrzostw świata w klasie 470, w grudniu trenowały na olimpijskim akwenie, a do Rio de Janeiro wrócą tuż po Nowym Roku. Mimo że muszą dbać o wagę, ze świątecznego sernika jednak nie zrezygnują.

Agnieszka Skrzypulec w zakończonym plebiscycie na najlepszego sportowca Ziemi Szczecińskiej roku 2015 organizowanego już po raz 62 przez Kurier Szczeciński zajęła wysokie czwarte miejsce. We wtorek uczestniczyła w Wigilii zachodniopomorskiego Klubu Olimpijczyka w Szczecinie.

Zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin wspomniała, że pod względem ciężaru ciała muszą się nawzajem z Irminą Mrozek Gliszczyńską uzupełniać, bowiem ma to duże znaczenie w tej klasie, zwłaszcza podczas regat.

- Waga Irminy wpływa na moją i odwrotnie. Mamy wytyczne, musimy się do nich stosować i dbać, aby nie przekroczyć ustalonego limitu. Jak sobie na coś więcej pozwolimy, chociażby na wspomniany sernik, to potem musimy więcej czasu spędzać na siłowni. - zaznaczyła zawodniczka SEJK Pogoń Szczecin.
Przyznała też, że ich pobyt w rodzinnych domach będzie bardzo krótki.

- Święta, Sylwester i zaraz po Nowym Roku wracamy do Rio de Janeiro. Na olimpijskim akwenie akurat w styczniu są takie same prądy, jak mają być podczas igrzysk, więc to duży plus kolejnego zgrupowania. - powiedziała szczecinianka.

Obie zawodniczki zgodnie oceniły, że mijający rok zaliczą do udanych. W lipcu w mistrzostwach Europy zajęły ósme miejsce, a w październikowych mistrzostwach świata - szóste.

W igrzyskach londyńskich Skrzypulec żeglowała z Jolantą Ogar, plasując się na 12. pozycji. Był to olimpijski debiut polskiej załogi w klasie 470 kobiet. Pochodząca z Brzeska Ogar obecnie reprezentuje barwy Austrii. Razem z Larą Vadlau obroniła w tym roku tytuł mistrzyni globu.

Łódka 470 została skonstruowana w 1963 roku przez Francuza Andre Cornu (1912-2003), a od 1976 jest konkurencją olimpijską. Początkowo była klasą otwartą; od igrzysk w 1988 roku mężczyźni i kobiety startują w niej osobno. W 65 krajach zarejestrowano dotychczas ponad 60 tys. łódek.

Komentarze

berg
Tytuł z błędem. Po co ten przecinek przed a?
2015-12-23 16:15:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie