Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wymyślona korupcja burmistrza

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 10:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Wymyślona korupcja burmistrza
 

W Sądzie Rejonowym Szczecin-Zachód odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca fałszywych oskarżeń pod adresem Adama Zarzyckiego, byłego burmistrza Cedyni. Sprawą rzekomej afery korupcyjnej trzy lata temu żyła niemal cała Polska.

Oskarżenia okazały się fałszywe. Teraz ci, którzy chcieli skompromitować i wyeliminować burmistrza, stanęli przed sądem.

Akt oskarżenia przeciwko Rafałowi (Thomasowi) S. oraz Robertowi S. do Sądu Rejonowego Szczecin-Zachód przesłała w listopadzie 2015 r. prokurator K. Żukrowska. Obaj mężczyźni oskarżeni są o składanie fałszywych oskarżeń pod adresem A. Zarzyckiego i o fałszywe zeznania, które złożyli w lipcu i sierpniu 2013 r.

Z zeznań ich wynikało, że ówczesny burmistrz wziąć miał prawie milion złotych łapówek od jednej z firm w zamian za przychylność w przetargach na dzierżawę gminnych nieruchomości. Tu warto dodać, że jednym z oskarżonych jest Rafał Th. S., zarządca konkurującej ze wspomnianą firmą spółki, do której należy targowisko w Osinowie Dolnym. W ostatnich wyborach samorządowych był on też mężem zaufania obecnej burmistrz Cedyni – G. Kotowicz.

R.K. Ciepliński

Fot. Archiwum: Robert Stachnik

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 20 maja 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elo
2016-05-20 18:26:33
Żeby nie wiem jak bolało ,to prawda zawsze się obroni, zaś kłamstwo nie!!!
do czytelnik
2016-05-20 11:27:40
Czytaj nieco uważniej. Zarzuty postawione burmistrzowi już wcześniej zostały przez organa ścigania uznane za fałszywe i tego dotyczy tytuł. Teraz trwa zupełnie inna sprawa. Za fałszywe zeznania, chyba z KK, z urzędu. I p. Ciepliński nic na temat przewidywań co do stanowiska sądu w TEJ sprawie nie napisał. Ani w tytule ani w treści.
czytelnik
2016-05-20 10:39:25
Widać pan Ciepliński czujny na sprawy swoich przyjaciół. Ciekawe, że nie było go na sprawie, a z detalami opisuje co się tam działo, czyżby jakieś nielegalne nagranie ? Niczym Sowa i przyjaciele ?. Ostrożnie na miejscu redaktora używałbym tytułu, bo zamieszczony to już jest niczym stwierdzenie !, a od tego jest chyba niezawisły Sąd ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA