czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wymyślona korupcja burmistrza

Wymyślona korupcja burmistrza

Wymyślona korupcja burmistrza
Data publikacji: 2016-05-20 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1812 134457

W Sądzie Rejonowym Szczecin-Zachód odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca fałszywych oskarżeń pod adresem Adama Zarzyckiego, byłego burmistrza Cedyni. Sprawą rzekomej afery korupcyjnej trzy lata temu żyła niemal cała Polska.

Oskarżenia okazały się fałszywe. Teraz ci, którzy chcieli skompromitować i wyeliminować burmistrza, stanęli przed sądem.

Akt oskarżenia przeciwko Rafałowi (Thomasowi) S. oraz Robertowi S. do Sądu Rejonowego Szczecin-Zachód przesłała w listopadzie 2015 r. prokurator K. Żukrowska. Obaj mężczyźni oskarżeni są o składanie fałszywych oskarżeń pod adresem A. Zarzyckiego i o fałszywe zeznania, które złożyli w lipcu i sierpniu 2013 r.

Z zeznań ich wynikało, że ówczesny burmistrz wziąć miał prawie milion złotych łapówek od jednej z firm w zamian za przychylność w przetargach na dzierżawę gminnych nieruchomości. Tu warto dodać, że jednym z oskarżonych jest Rafał Th. S., zarządca konkurującej ze wspomnianą firmą spółki, do której należy targowisko w Osinowie Dolnym. W ostatnich wyborach samorządowych był on też mężem zaufania obecnej burmistrz Cedyni – G. Kotowicz.

R.K. Ciepliński

Fot. Archiwum: Robert Stachnik

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 20 maja 2016 roku

Komentarze

Elo
Żeby nie wiem jak bolało ,to prawda zawsze się obroni, zaś kłamstwo nie!!!
2016-05-20 18:26:33
do czytelnik
Czytaj nieco uważniej. Zarzuty postawione burmistrzowi już wcześniej zostały przez organa ścigania uznane za fałszywe i tego dotyczy tytuł. Teraz trwa zupełnie inna sprawa. Za fałszywe zeznania, chyba z KK, z urzędu. I p. Ciepliński nic na temat przewidywań co do stanowiska sądu w TEJ sprawie nie napisał. Ani w tytule ani w treści.
2016-05-20 11:27:40
czytelnik
Widać pan Ciepliński czujny na sprawy swoich przyjaciół. Ciekawe, że nie było go na sprawie, a z detalami opisuje co się tam działo, czyżby jakieś nielegalne nagranie ? Niczym Sowa i przyjaciele ?. Ostrożnie na miejscu redaktora używałbym tytułu, bo zamieszczony to już jest niczym stwierdzenie !, a od tego jest chyba niezawisły Sąd ?
2016-05-20 10:39:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie