wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Świat > Co londyńczykom obiecał nowy burmistrz?

Co londyńczykom obiecał nowy burmistrz? [FILM]

Co londyńczykom obiecał nowy burmistrz?
Data publikacji: 2016-05-08 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1665 132736

Zyskał rekordowe poparcie w wyborach na burmistrza Londynu - Sadiq Khan w trakcie kampanii w rozmowie z PAP mówił, że wśród najważniejszych problemów do rozwiązania jest kryzys mieszkaniowy i wsparcie lokalnego biznesu.

Londyńczykom obiecywał budowę nowych mieszkań, zamrożenie cen biletów komunikacji miejskiej do 2020 roku, wsparcie lokalnego biznesu i wzmocnienie londyńskiej policji, a także walkę z radykalizacją wśród społeczności muzułmańskiej.

Nowy burmistrz Londynu opowiada się także jednoznacznie za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Poseł Partii Pracy Sadiq Khan został wybrany na burmistrza Londynu, zdobywając ponad 1,3 mln głosów. Tym samym Khan uzyskał najwyższy mandat dla polityka w historii Wielkiej Brytanii.

 

"Jestem tu tylko dzięki możliwościom i pomocy, jaką to miasto zaoferowało mnie i mojej rodzinie" - mówił w sobotę po zaprzysiężeniu go na burmistrza Londynu. Jest pierwszym muzułmaninem piastującym taki urząd. Khan, syn pakistańskich imigrantów, oświadczył, że ma ambicje, aby "zagwarantować wszystkim londyńczykom możliwości, jakie sam dostał od miasta".

 45-letni Khan jest od 2005 roku posłem Partii Pracy z południowolondyńskiej imigranckiej dzielnicy Tooting, w której Polacy stanowią trzecią pod względem wielkości grupę narodową. Urodzony w rodzinie pakistańskich imigrantów - ojciec był kierowcą autobusu, a matka krawcową - podkreśla, że wychował się na lokalnych osiedlach Londynu i zna doskonale problemy tego miasta. W latach 1994-2006 był lokalnym radnym.

Z wykształcenia Khan jest prawnikiem, zajmował się sprawami łamania praw człowieka. W latach 2008-2010 był członkiem rządu Gordona Browna, najpierw odpowiadając za mniejszości narodowe, a następnie za transport. Po przegranych przez Partię Pracy wyborach w 2010 roku pełnił szereg pozycji w gabinecie cieni, zajmując się systemem sprawiedliwości, transportem i rozwojem Londynu. Khan w przeszłości popierał szereg liberalnych rozwiązań, m.in. legalizację związków jednopłciowych, zwracając na siebie uwagę kontrowersyjnego imama w Bradford, który nałożył na niego fatwę i zapowiedział wykluczenie ze społeczności muzułmańskiej.(PAP)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

Kolejny dowod "prostactwa"...
Z ostatnich chwil w dniu 10/5... kolejny IS-lamista na jednym z Dworcow Kolejowych w Niemczech, zamordowal nozem 1 osobe... a 3 PO-zostale osoby ranil dosc "ciezko" ! Dodatkowa odp. do Zosiek...a to co PO-wstaje w Europie, jest efektem "madro/szalonego" PO-litycznego Rzadzenia z UE w Brukseli !!
2016-05-10 12:33:48
Zosiek
A pojawiają się już artykuły o wielkim błędzie Europy, która ;wpuściła, pozwoliła ,aby powstawały muzułmańskie getta ...itd...
2016-05-10 09:16:45
Drugi gość
Wybór między arabem a żydem to jak wybór między dżumą a cho... a po prostu szkoda słów. Gdzie ci prawdziwi Anglicy? No tak, przecież wyjechali z Anglii do Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Hiszpanii itp... Ach ta Globalizacja. No cóż, dzisiaj burmistrz Londynu a jutro może Premier.
2016-05-09 14:32:37
Gość
Tak wygląda normalny kraj.
2016-05-09 14:02:55
Muslimska min. 6-ka... przeciwko Angielskiej 4-ce,
Kolejny dowod... jak NAIWNY Zachod, pozwalajac na masowy naplyw Multi-Kulti i do Angli, zaczyna PO-woli oddawac Wladze i automatycznie PO-zwala na zanik Europejskiego Chrzescijanstwa... i znaczne PO-wiekszenie sie IS-lamu - tak w Angli jak i w calej Europie !!
2016-05-09 13:32:09
Londyn
Bez komentarza.
2016-05-09 09:31:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie