Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Na Wały z blaskiem

Data publikacji: 25 lipca 2016 r. 17:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Na Wały z blaskiem
 

Ulice w okolicy Wałów Chrobrego mają odzyskać swój blask, wygodniej ma być dla pieszych i kierowców. We wtorek (26 lipca) ruszają remonty nawierzchni jezdni i chodników na ulicach Jarowita, Henryka Pobożnego i Zygmunta Starego.

- Prace będą obywały się etapowo w ramach rewitalizacji terenu Starego Miasta - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zadanie podzielone jest na trzy części, a łączna długość remontowanych ulic to około kilometra.

Nawierzchnia jezdni i chodniki będą odnowione w ciągu ul. Jarowita na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Szczerbcowej, w ciągu ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Małopolskiej oraz w ciągu ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Wały Chrobrego do ul. Starzyńskiego.

- W ramach przebudowy pojawi się nowa jezdnia z kostki kamiennej rzędowej i betonu asfaltowego, wyregulowane zostaną studzienki i wpusty deszczowe - uzupełnia Hanna Pieczyńska. - Projekt przewiduje rozbiórkę istniejących nawierzchni chodnika, ich przesortowanie i ponowne wykorzystanie, o ile będzie to możliwe. Zastosowane będą też płytki z betonu płukanego, dobrane kolorystycznie do pierwotnie występujących, a także kostka kamienna bazaltowa. W tej okolicy pojawią się również nowe, stylizowane kosze na śmieci. Prace zaczynają się od ulicy Zygmunta Starego na odcinku od Henryka Pobożnego do ul. Wały Chrobrego oraz w ulicy Jarowita na odcinku od Zygmunta Starego do Szczerbcowej.

Wykonawca - firma Eurovia - ma na ukończenie robót czas do 17 listopada. Koszt remontu to 4,3 mln zł.

(jps)

fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

piesza i rowerzystka
2016-07-26 09:26:48
A co z ul.Gen.Hieronima Kupczyka ? Duży ruch pieszych i rowerzystów dziury na głębokość 30 cm ,pobocze aż do Wołczkowa nie sprzątane, konary starych drzew wystają na jezdnie do tego szalona jazda kierowców brak ograniczenia prędkości.
ian
2016-07-25 21:11:13
Mam następujące pytanie do nie wiem kogo z magistratu: Kto odpowie za zniszczony chodnik przy ul.Admiralskiej- czy powyrywana w wielu miejscach kostka od czasu Dni Morza nie razi nikogo? Chyba warto byłoby ruszyć urzędnicze cztery litery,ocenić bałagan po imprezach i na bieżąco naprawiać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA