wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną?

W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną?

W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną?
Data publikacji: 2016-07-27 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:35
Wywietleń: 293 145875

Czy fragment jezdni ulicy Piotra Skargi w Szczecinie warto zamienić w pas tzw. przestrzeni współdzielonej, tak, by łączył on Jasne Błonia ze skwerem z pomnikiem Czynu Polaków, a nie je dzielił? I czy da się w tym miejscu stworzyć coś na kształt obszaru, gdzie bezpiecznie mogliby się poruszać wszyscy uczestnicy ruchu: piesi, rowerzyści, zmotoryzowani i autobusy komunikacji miejskiej?

Taki pomysł przemiany tego rejonu podpowiada inżynierom ruchu w mieście radny PiS Marek Duklanowski. Rzucił go na swoim profilu facebooka. Uznał, że okazją do lokalnej dobrej zmiany jest zakończony w lipcu remont nawierzchni jezdni. Po wymianie asfaltu i regulacji studzienek zniknęły wszelkie przeszkody, a tym samym powody, by plac od Jasnych Błoni z parkingiem od placu, prowadzącego do Parku Kasprowicza, gdzie stoi Pomnik Czynu Polaków, sztucznie oddzielała jezdnia. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 27 lipca 2016 r. 

Czy na ul. Piotra Skargi jest szansa na stworzenie swoistego deptaka, czyli przestrzeni publicznej, gdzie bezpiecznie i zgodnie będą mogli poruszać się wszyscy: piesi, rowerzyści, zmotoryzowani i miejskie autobusy? Na razie u nas to wciąż tylko idea, w innych miastach nie tylko Europy od lat standard.

W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną? W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną? W KURIERZE: Piotra Skargi strefą wspólną?

Komentarze

Lekarz do lekarz.
Kolego, ściskam Ci rękę. 100% racji. Ja jestem zabiegowcem. POwinno mu się coś wyciąć, może ochłonie.
2016-08-30 10:54:42
Duklanowskiemu POpieprzyło się w głowie !!
Obszar ulicy o BARDZO NATĘŻONYM RUCHU SAMOCHODOWYM ma być wspólny dla pieszych, wycieczek, matek z dziećmi, rowerzystów itd ???! Chłop oszalał. Malujcie tam czem prędzej pasy dla pieszych ni będzie rozjechana matka z dzieckiem, czy starszy człowiek. Przecież tam codziennie dochodzi do scysji pieszy - kierowca samochodu. A studzienka przy przystanku autobusowym już zapadnięta. Może POstawimy tam jeszcze FRYGĘ II.
2016-08-30 10:47:46
Marian
Miejsce wspolne mozna zrobic na bulwarach a tu mamy duze natezenie ruchu i jest to jedna z glownych ulic laczacych polnoc ze srodmiesciem!!!! Za utrzymanie chodnikow w czystosci i zielen w miescie sie wescie radni !!!
2016-07-28 06:46:28
Czemu ze Szczecina do Niemiec nie wyemigrowali idioci ??? Tak blisko !
.
2016-07-27 21:47:34
Brawo Marek !!! Zróbmy tam Multi Culti Raum. Samochody puścimy parkiem a Merkel będzie ci się kłaniać.
Małe jest genialne.
2016-07-27 21:44:22
Dziwne że dopiero teraz na to wpadli
W tym miejscu już dawno powinna być wspólna przestrzeń
2016-07-27 21:07:54
Zadowolony
Pomysł bardzo dobry! Popieram w całej rozciągłości. Na głupią krytykę nie zwracaj Pan uwagi. Oni ze wszystkiego kpią i nie są zadowoleni.
2016-07-27 19:01:49
lekarz
Panie Marku. Dobra zmiana to dobre leki. A Pan jak widać nie bierze dobrych leków bo sądząc powypowiedziach stan umysłu się Panu pogarsza. Polecam niezawodnie haloperidol i koniecznie spokój, być może rezygnacje z mandatu radnego miasta.
2016-07-27 18:27:22
Jagiellońska
Przebudowę Jagiellońskiej też wszyscy krytykowali, że niby zakorkuje się całe miasto, a jednak okazało się że był to trafiony pomysł.
2016-07-27 15:49:06
Bardzo dobry pomysł
Aż prosi się by to miejsce było przestrzenią wspólną dla wszystkich. Podnieść w tym miejscu jezdnię, wprowadzić ograniczenie prędkości do 20 km/h i wszyscy będą zadowoleni.
2016-07-27 14:21:17
Groźny pederasta
Panie Marku najsłodszy. Zrób pan se ze swojego tyłka strefę wspólna i żyj w niej szczęśliwie
2016-07-27 14:12:32
Gość
Stuk, puk w główkę! Co taki głuchy odgłos?
2016-07-27 13:13:14
Ludzie !!! toż to miasto wariatów !!
.
2016-07-27 13:06:13
Znowu jakiemuś padło na mózg.
.
2016-07-27 13:03:49
Radny
w tym mieście jest tylko jeden radny i w dodatku szalony.... mam nadzieje ze dostanie sie do sejmu bo zniszczy te miasto z uporem wariata przedstawiając kolejne szatańskie pomysły - PANIE MARKU OPANUJ SIE PAN!!!!! do sejmu sie Pan dostanie!!!!!! a przez Most Długi niech Pan przeprowadza grzecznie rower !!!!! i delektuje sie pięknym widokiem !!!!!
2016-07-27 12:29:22
Gość
Jedyne rozwiązanie. Tunel w tym miejscu. Sfinansuje „dobra zmiana".
2016-07-27 12:08:17
xxx
To jest trasa wyjazdu karetek pogotowia z wojska Polskiego do dzielnic polnocnych.
2016-07-27 11:58:16
xyz
Tak to powinno wyglądać: http://i.imgur.com/WazquHV.jpg
2016-07-27 11:49:08
nn
Za chwilę Duklanowski zaproponuje tam lądowisko dla UFO. Ten facet nadaje się do zakładu zamkniętego....
2016-07-27 11:40:58
Niewypał
Czyżby to był kolejny poroniony pomysł jakiegoś szalonego rowerzysty?
2016-07-27 11:15:52
Ulik
Wspolne to podobno były zony w komunie. Niestety nie pamietam.
2016-07-27 11:00:52
Dobry pomysł!
Popieram!