poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy

Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy

Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy
Data publikacji: 2020-04-06 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 12:39
Wywietleń: 1013 450360

W poniedziałek (6 kwietnia) na przejściu granicznym Świnoujście - Garz duchowni ze Świnoujścia, Międzyzdrojów oraz niemieckiej części wyspy Uznam przekazali sobie wielkanocne świece - paschały. Darami wymienili się także przedstawiciele samorządu: burmistrz gminy Heringsdorf Laura Isabelle Marisken oraz prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Uroczystość taka odbywa się w tym miejscu już od 20 lat. Jak wyjaśniają księża to znak pojednania między narodami, a płomienie na świecach symbolizują miłość. Uczestnicy wydarzenia zwracali uwagę, że po raz pierwszy wymiana paschał odbywa się w takich okolicznościach: w czasach epidemii i przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

- Po raz pierwszy i mamy nadzieję, że po raz ostatni - stwierdził J. Żmurkiewicz.

Wszyscy życzyli sobie szybkiego powrotu do normalności i kontynuacji współpracy między gminami, która świetnie układała się od chwili, gdy granice zniknęły. I. Marisken zaproponowała na koniec wspólny festyn, gdy epidemia zostanie już opanowana. Uroczystość zakończyły modlitwy i pieśni w językach polskim i niemieckim. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Duchowni i samorządowcy z Polski i Niemiec spotkali się na przejściu granicznym Garz na wyspie Uznam.

Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy Wymiana paschałów i modlitwa. Spotkanie na granicy

Komentarze

rot
Do stękaczy: jak wy chlejecie piwska i wódę na Bulwarach czy na polanach to jest OK? Pijaki przebrzydłe i śmieciarze.
2020-04-07 11:40:03
bez komentarza
I tak to komentujmy, że jest to znak pojednania między narodami. Zastanówmy się, jak strona niemiecka dba o naszych polskich pracowników. Wielkie brawa. To jest pojednanie.
2020-04-07 08:30:24
Cap lewacki
Dobrze, że zabezpieczyli się maseczkami, rękawiczkami i spotkaniem na powietrzu.
2020-04-06 23:20:36
bim
Im wolno robić zgromadzenie bez mandatów?
2020-04-06 21:44:35
czytam
Nienawiść jest gorsza od tej epidemii . Zabiła juz miliardy .
2020-04-06 21:03:27
dwa wpisy dwa po..y (Neumann)
- do barana z empatią, przełącz się na TVN tam takich wiadomości. Na TVN błdziesz miał firmowane i opowiedzialne.
2020-04-06 19:59:48
roger
przecież janusz to komuch i sld choc ma w rodzinie prałata..
2020-04-06 19:51:47
Walka z epidemia
Co to jest ???Oni są ponad ?? Ależ to jest nieodpowiedzialne . Pierdolami się zajmują. Nie mogą sobie odpuścić ?? Dramat na świecie, a oni komedie pokazują . Jakieś to takie ... dziecinne... Teraz ludziom bliżej do Boga niż tego chca . Nie róbcie popietdólki
2020-04-06 19:36:34
zgr-edo
W okresie zarazy koronawirusem to szczyt głupoty kwaczystowskich dewotów i kiecmanów. Mam nadzieję, że Policja wobec tych normalnych inaczej nie będzie pobłażliwa. Należą im się potężne mandaty za łamania prawa, przynajmniej takie jak ten co dostał facet z Gryfic. Dziwię sie, że dziennikarze Kuriera Szczecińskiego firmują tak nieodpowiedzialne i groźne dla otoczenia zachowania ludzi pozbawionych empatii.
2020-04-06 17:22:59
Cap kościelny
Wymiana kościelnych wirusów!!!
2020-04-06 17:10:12