Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Wykonawcy zainteresowani aquaparkiem. Oferty do 30 stycznia

Data publikacji: 2018-11-30 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wykonawcy zainteresowani aquaparkiem. Oferty do 30 stycznia
 

Budowa szczecińskiego aquaparku wzbudziła duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców. Złożyli oni ponad 320 pytań dotyczących tej inwestycji. Dlatego termin zgłaszania ofert w przetargu na wyłonienie wykonawcę został przedłużony do 30 stycznia przyszłego roku.

Szczeciński aquapark ma powstać w centrum Szczecina - na terenie dawnego kąpieliska Gontynka. Będzie wyposażony w baseny, sauny, łaźnie (nawet do kąpieli w piwie), zjeżdżalnie, Wellness SPA, groty śnieżne i lodowe, strefę relaksacyjną VIP, strefę wypoczynkową z basenem typu „infinity pool” z przelewem w postaci wodospadu, zimą lodowisko oraz bardzo rozbudowaną strefę edukacyjną z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zajmie ona 4,5 tys. metrów kwadratowych. Pojawi się specjalna ścieżka pełna gier, zabaw oraz niespodzianek dla dzieci i młodzieży. Wszystko związane z rolą wody w życiu człowieka, czyli biologia, chemia, fizyka itd. Na zewnątrz aquaparku ma powstać część przeznaczona na spotkania na świeżym powietrzu i sezonowy park wodny.

Prace budowlane mają się rozpocząć na początku 2019 roku. Powinny się zakończyć we wrześniu 2022 roku. Łączne wydatki z budżetu Szczecina (wraz z wcześniej poniesionymi kosztami na przygotowanie inwestycji) wyniosą 209,7 mln zł. W październiku tego roku został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Oferty miały być zbierane do 11 grudnia.

Okazuje się jednak, że od momentu ogłoszenia przetargu ze strony potencjalnych oferentów padło 320 pytań dotyczących inwestycji.

- Ich zakres jest bardzo szeroki. W pytaniach pojawiają się m.in. prośby o wyjaśnienia dotyczące treści specyfikacji Istotnych warunków zamówienia, uzupełnienie dokumentacji technicznej - projektowe oraz wydłużenie terminu składania ofert ze względu na bardzo obszerny zakres oraz złożoność techniczną projektu.

Pierwsza pula odpowiedzi na ponad 100 pytań została już opublikowana. Wraz z nią, z uwagi na wnioski potencjalnych oferentów, wydłużono również termin składania ofert do 30 stycznia 2019 roku do godz. 12 - informuje Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miejskiej UM w Szczecinie.

Oferty należy składać w pokoju nr 9 w siedzibie spółki Fabryka Wody przy ul. Czesława 9.

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Misio
2018-12-01 09:40:45
A tak się przed wyborami spieszyli z wszelkimi inwestycjami. A teraz powietrze uszło i wracamy do "normalności" czyli będą unieważnienia, opóźnienia i i inne "nieprzewidziane"trudności powodujące zwiększanie wynagrodzeń wykonawcom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ