poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pomysł Nitrasa na budowę parku wodnego

Pomysł Nitrasa na budowę parku wodnego

Pomysł Nitrasa na budowę parku wodnego
Data publikacji: 2018-10-17 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 14:13
Wywietleń: 1507 356760

Zamiast aquaparku dobudowa części rekreacyjnej do budynku basenu Floating Arena. Koszt 40 mln zł. - Ale nie 210 i gigantyczna inwestycja do której będziemy dopłacać miliony i na którą będziemy musieli wziąć kredyt - stwierdził Sławomir Nitras - kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina. W środę (17 października) przedstawił swój pomysł wybudowania parku wodnego w mieście.

Zdaniem Nitrasa ostatni tydzień kampanii może być bardzo kosztowny dla miasta.

- Prezydent Szczecina Piotr Krzystek we wtorek ogłosił przetarg na aquapark a teraz ponownie na budowę stadionu. To nieodpowiedzialne. Inwestycja - aquapark na Gontynce ma powstać z kredytów. Nas na to nie stać. Mamy w Szczecinie ukryte długi, które są w miejskich spółkach. Nie wiadomo, ile one wynoszą. A teraz zaciągniemy kolejne na aquapark i stadion. Wystarczy spojrzeć na liczby, są one coraz wyższe: np. budowa aquapraku w 2016 roku miała wynosić 123 mln zł. W tym roku już wyliczono, że będzie kosztować 210 mln. Co roku będziemy musieli do niego dopłacać kilkanaście milionów złotych, na utrzymanie. Kredyty na te inwestycje będziemy spłacać my i nasze dzieci - wieszczył Nitras.

Poseł ma swój pomysł na park wodny w mieście. Miałby on powstać na tyłach basenu Floating Arena.

- Brakuje w nim centrum rekreacyjnego. Trzeba dobudować tę część do budynku. W ten sposób powstanie lepszy aquapark niż w Gryfinie. To racjonalny pomysł, na miarę naszych finansów, Całość kosztowałaby około 40 mln złotych, czyli basen dla małych dzieci, sauny, zjeżdżalnie oraz remont basenu i hali Szczecińskiego Domu Sportu - dodał Nitras.©℗

(dar)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

szpieg z Krainy Deszczowców
Nitras,ty baranie nie drzyj tej przepitej mordy.Jesteś fagasie nikim i niczym.
2018-10-18 15:54:45
ꘐ ꔅ ꗈ ꔁ ꔂ ꗺ ꔃ
Cᴏ ᴛᴀ ᴋᴏᴋᴀɪɴᴀ ʀᴏʙɪ ᴢ ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋᴀ﹖﹖﹖
2018-10-18 14:54:19
aquapark
Pan Nitras zauważył to o czym Kurier pisał wielokrotnie...w pierwotnym projekcie Floating Areny był uwzględniony mini aquapark z jacuzzi i zjeżdżalnią...pomysł świetny,ale torpedowany przez obecnego prezydenta jako konkurencyjny do Gontynki...dziś teren SDS, który mógł być wykorzystany na ten cel to dziki wybieg dla psów...a Fabryki Wody na Gontynce nie możemy się doczekać od kilkunastu lat...a Floating Arena to dziś obiekt praktycznie wyłącznie dla pływaków MKP i SMS i piłkarzy wodnych Arkonii...a nie mieszkańców miasta (w godzinach popołudniowych basen ogólnodostępny od 20.30 do 21.45!
2018-10-17 23:33:19
Ah
A ja mam pomysł dla Nitrasa - niech opuści to miasto. Lub chociaz ppzestanie sie pokazywac i pajacowac ....
2018-10-17 22:55:08
Mad Max
Nitras znaffca od wszystkiego czyli od niczego. Spadkowicz z warszawki, oby mieszkańcy nie dali się nabrać na jego obietnice i nienaganne chłopieńce fryzurki
2018-10-17 21:07:57
Myśl
Od obiecanek tych wszystkich "czołowych" kandydatów i komitetów człowiekowi się już niedobrze robi. Wszyscy są w jakiś sposód uwikłani w "lewe" interesy czy układy. Nawet mniejsze zło trudno znaleźć. Ci nieczołowi kandydaci, nie mają szans. Nie ma na kogo głosować. Szczecin nie ma szczęścia do właściwych włodarzy.
2018-10-17 21:01:18
Mineralna Połczynianka
POmysł Nitrasa ... na miarę parku wodnego RELAX w Świdwinie.
2018-10-17 19:34:58
Pozdrawiam Joensa
Jedyna fart Nitrasa to było załamanie się do Platformy Oszołomów, tak poza tym trudno coś wartościowego znalezc
2018-10-17 19:29:10
fakjuPO
Świnia . wszystko na temat
2018-10-17 19:23:46
Tia
A na parkowanie też ma pomysł: parkujemy w zatoce autobusowej najlepiej pod prąd. A co tam. Na szczęście marne szanse masz pan na ten stołek.
2018-10-17 19:07:29
Lub inaczej...
Ale beda jaja... jak te swoje "PO-mysly" bedzie zmuszony PO-przenosic w koncu... do Polczyna ! PO-mimo ze w w/w Plebiscycie... ma juz PO-wykupywanych SMS-ow na 44 % ??
2018-10-17 18:41:16
Ten to ma "PO-mysly"...? ?
A wszystko inne beda PO-trzebne Kredyty... tylko nie na Jego z Lewego palca "Wyssane"...???
2018-10-17 18:32:25
XYZ
Myślę że pomysł Nitrasa jest podobny do pomysłu budowy tunelu w Swinoujsciu za czasow Tuska i jego koalicji. Masa perspektyw a potem zrobili tunel .... pod Martwa Wisłą bo to kaszubowo Tuska. Absolutnie nie daje wiary temu człowiekowi z Polczyna. Czego w ogóle on tu chce ?
2018-10-17 18:30:21
ciekaff
Panie Nitras...z dziećmi przebywają na basenach Rodzice więc x 2 plus m.in 1 (jedno dziecko); Gdzie Pan chce to wybudować ? Ludzie mają dojechać tam czym; tramwajem,autobusem, dojść pieszo - gdzie parkingi ?? To już Gryfino okazuje się bardziej atrakcyjne niż Pana pomysł !
2018-10-17 16:54:11
Jarun
Nitras-przestań pajacować ! Wiem, że głupich pomysłów masz jak ze Szczecina do Połczyna.
2018-10-17 16:53:57
Joens
Pan Nitras, jak przystało na absolwenta wydz. politologi najlepszego polskiego uniwersytetu.. NIE ZNA SIE ABSOLUTNIE na -ekonomii, na budownictwie, na prawie, na organizacji pracy, na urbanistyce i architekturze,na medycynie. a wiec jeżeli JEST CIASNY w 7 RÓZNYCH SPECJALNOSCIACH to nalezy uznac , że JEST WSZECHSTRONNY.
2018-10-17 16:38:40